Naga MarketsSztabki złotaGreg Gibbs, analityk z Amplifying Global FX Capital zauważa, że złoto rozwinęło silny trend wzrostowy, podczas gdy kurs dolara amerykańskiego pozostawał w konsolidacji, co odzwierciedla jego słabość i panujące wątpliwości co do stanu światowej gospodarki.


Zobacz również: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Wzrosty na złocie zostaną zatrzymane?

Ekspert zauważa, że notowania złotego kruszcu silnie rosną od początku tego roku, pomimo odbicia na globalnym rynku akcji, co wskazuje, że w rzeczywistości jego wzrost wartości przyspieszył względem innych aktywów. Taki stan rzeczy wydaje się być sprzeczny ze statusem bezpiecznego aktywa, którego wartość rośnie, gdy wzrasta niepewność na świecie, a rynkom akcji towarzyszy bessa.

Gibbs uważa, że sentyment inwestorów do spowolnienia globalnego wzrostu nie odbije się na akcjach. Wielu inwestorów może postrzegać tegoroczne wzrosty na w akcjach jako korektę z wyprzedanych poziomów pod koniec ubiegłego roku, a nie jako początek hossy.

Mimo, że amerykańskie i globalne akcje odbiły się od lokalnego dna, amerykańskie stopy procentowe i rentowności nie uległy zmianie. Niższe zyski amerykańskich firm i mniejsze zaufanie do dolara powinno zwiększać popyt na złoto – sądzi Greg Gibbs.

W ocenie Grega istnieją powody by w tym roku zaobserwować trwały trend wzrostowy na rynku złota, a ten z pewnością przyciągnie kolejnych inwestorów.

Wzrost w złocie może mieć wpływ na obniżanie wartości dolara amerykańskiego i akcji, gdyż odzwierciedla on kondycję dolara i ryzyko dla światowej gospodarki. Musimy jednak cofnąć się o krok i spostrzec, że złoto było zaskakująco słabe od kwietnia do sierpnia zeszłego roku, a jego wzrost w ostatnich miesiącach to w dużej mierze znoszenie tych spadków. Powinniśmy oczekiwać, że notowania XAU/USD staną przed kluczowym testem wyznaczonym przez zeszłoroczną strefę oporu 1355 – 1365 USD – podsumowano w raporcie.

Zobacz również: UK: Nikłe szanse na hard Brexit, niskie bezrobocie i dalszy kurs EUR/GBP – komentują duże banki

Złoto: Utrzymujący się trend wzrostowy może odzwierciedlać słabą sytuację dolara – AmpGFXConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here