Naga MarketsAnalizując złoto warto spojrzeć szerzej na wykres tygodniowy. Trend wzrostowy dawno się skończył, a z nim koncepcje zakładające, że złoto nieustannie będzie drożeć (stosowana np. przez Amber Gold, choć to nie do końca trafny przykład). Złoto ma tendencję do zyskiwania na wartości w czasach wojen i kryzysów. Konflikt na Ukrainie może sprzyjać zatrzymaniu spadków. Na W1 kurs porusza się w kanale spadkowym, a ostatni okres to ruch boczny.

Na wykresie dziennym widzimy, że warto rozważyć możliwość zagrania na umocnienie złota na krótki termin. Do górnej krawędzi kanału jest sporo miejsca, ale to czy w ogóle cena będzie rosła może rozstrzygnąć się już niebawem. Otóż można wyznaczyć czytelne wsparcie i górną linię poprowadzoną po wierzchołkach. Razem tworzy to formację trójkąta prostokątnego. Najczęściej dochodzi do wybić z tych formacji zgodnie z wcześniejszym kierunkiem, ale nie jest to regułą. Wydaje się, że rozważając pozycje krótkie powinniśmy poczekać na przełamanie wsparcia i zagrać na reteście. Obstawiając wzrosty dobre okazje pojawią się przy wsparciu, które już trzykrotnie było odrzucane.

Zachęcam do udziału w bezpłatnym webinarze na temat tzw. poziomów Pivota, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek. SZCZEGÓŁY.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie– wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here