Naga MarketsZłoto traci razem z bezpiecznymi przystaniami w połowie tygodniaNotowania złota bardzo krótkoterminowo konsolidują się w wąskim zakresie 1815,00 – 1794,30 USD przed dzisiejszym wystąpieniem Powella przed Senacką Komisją Bankową. Wielomiesięczna fala słabości amerykańskiego dolara jest już w większości wyceniona przez graczy z rynku złota a nawet mieliśmy w minionych tygodniach trochę rozkorelowania żółtego kruszcu wobec nowych rekordów słabości USD.

Kurs złota osuwa się chwilowo poniżej 1800 dol. za uncję

Zauważmy, że w ostatnich dziesięciu dniach mieliśmy spory odpływ kapitału z obligacji skarbowych Stanów Zjednoczonych a w tym czasie złoto silnie zanurkowało do okolic 1760 USD po czym powróciło do strefy 1805 – 1815 USD. Do tego przejściowo S&P500 tracił 3,5%, choć po pierwszym dniu zeznań Powella mamy już w ujęciu dziesięciosesyjnym tylko -0,8% na ww. średniej giełdowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z powyższej układanki powinno się wyciągnąć jeden zasadniczy wniosek. Otóż komercyjni inwestorzy mocno zredukowali swoje pozycje w długu, po części odnawiając zaangażowanie w złocie i ryzykownych aktywach. Jest to zatem wstępne przygotowanie się graczy pod nową falę odzyskiwania siły przez globalną gospodarkę. Powell zasygnalizował wczoraj, że jeszcze musi sporo czasu upłynąć zanim dojdziemy do celu inflacyjnego, stąd powyżej przedstawiona rotacja kapitałów po części nominuje złoto do układu korekcyjnego, wzrostowego. Taka właśnie mogłaby być odpowiedź inwestorów tego rynku na szykowany plan stymulacyjny J. Bidena oraz przyśpieszenie ożywienia w USA.

Według położenia technicznego złoto zbliża się do strefy zwrotnej 1815 USD / Oz. a jej przełamanie mogłoby oznaczać większościowe wytrącenie impetu spadkowego na wskaźniku DMI. Już teraz pokazuje on, że na rynku FGOLD rozpoczęła się korekta wzrostowa, która ma szanse podważyć 150 sesyjną linię trendu zniżkującego. Pamiętajmy o ważnej roli zwrotnej strefy 1900 – 1933 USD, natomiast okoliczne wsparcie 1770 USD domyka od dołu układ pro-wzrostowego klina. Jego struktura jest na ten moment przedstawiona nieco negatywnie, gdyż większość średnich r-MMA notuje wstępowanie spadkowe, stąd dopiero przebicie okolic 1900 USD zmieniłoby średnioterminowy układ sił na rynku złota.

Notowania CFD na złoto – dane dzienne

Michał Pietrzyca, Główny analityk techniczny w Domu Maklerskim BOŚ,Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here