Naga MarketsNotowania złota w pierwszych dwóch tygodniach sierpnia zyskują niemal 8% (czyli tyle ile przez cały czerwiec, który i tak był rekordowym w skali ostatnich trzech lat) i testują strefę wsparcia, która odgrywała ważną rolę w latach 2011-2012. 7 lat temu spadki cennego kruszcu zatrzymywał się nad pułapem 1520-30 dolarów za uncję, a obecnie poziom ten może stanowić istotną strefę wsparcia.

Aktywo zawdzięcza swoją doskonałą kondycję przede wszystkim wysokiej awersji do ryzyka na rynkach światowych, które powodują napływ kapitału do bezpiecznych przystani, za które obok franka i jena uważa się właśnie złoto.

Notowania złota najwyżej od kwietnia 2013 roku

W poniedziałek złoto ponownie pogłębia tegoroczne szczyty i testuje najwyższe poziomy od ponad 6 lat. Cena podchodzi powyżej 1530 dolarów za uncję, w związku z czym testuje ważną strefę techniczną z 2011 roku, która obecnie zadziałać może jak opór.

Spojrzenie na złoto w ujęciu długoterminowym. Wykres miesięczny

Na interwale dziennym widać, że test strefy powyżej 1520 dolarów wywołał już reakcję podażową i cenny kruszec oddaje ponad połowę wtorkowych zysków. Jeżeli jednak niepewność na rynkach światowych będzie się utrzymywać, dalsza aprecjacja złota powinna przebiegać bez większych zaburzeń.

Jak wspomniano we wstępie, obecna kondycja rynków zmusza inwestorów do uciekania się do aktywów, które historycznie okazują się najbezpieczniejsze. Jednym z nich, od stuleci, jest złoto.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here