Naga MarketsRynek złota od drugiej połowy grudnia ubiegłego roku porusza się na północ. Wzrosty te są jednak zdecydowanie mniej dynamicznie aniżeli wcześniejsze spadki zapoczątkowane m.in. wynikami ubiegłorocznych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych i mieszczą się one w obrębie kanału wzrostowego.

Mimo, że na skutek ostatniego impulsu wzrostowego, na początku czerwca br. rynek po raz pierwszy w historii pokonał linię trwającej od września 2011 roku tendencji spadkowej to późniejsze wzrosty dotarły jedynie w okolice kwietniowych wierzchołków, gdzie po pojawieniu się reakcji podażowej powstała formacja podwójnego szczytu.

Od tego czasu obserwowaliśmy spadki, na skutek których, w dniu wczorajszym rynek dotarł w okolice dolnego ograniczenia kanału. Tam też pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Biorąc pod uwagę, że w ciągu trwania ostatniego impulsu spadkowego nie pojawiła się żadna głębsza korekta wzrostowa, spodziewać moglibyśmy się powstania takowej.

GOLD Daily

Spoglądając na wykres 30-minutowy zauważymy, że na skutek trwających od wczoraj wzrostów rynek pokonał już lokalny opór (teraz wsparcie) 1247.50 tworząc tym samym sekwencję wyższych wierzchołków i dołków. Obecnie obserwujemy re-test innego, lokalnego poziomu 1250.00 zbiegającego się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego, gdzie już pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Odrzucenie tej strefy mogłoby być sygnałem do kontynuacji wzrostów.

Scenariusz optymalny zakładałby jednak delikatne pogłębienie obecnej korekty spadkowej aż w okolice wspomnianego wcześniej poziomu 1247.50 zbiegającego się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów. Odrzucenie tej strefy mogłoby być jeszcze lepszym sygnałem do kontynuacji wzrostów. Biorąc jednak pod uwagę obecną reakcję popytową, do takiego re-testu może jednak wcale nie dojść.

GOLD M30


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOd inwestora do scalpera – CADJPY pomiędzy wsparciem a oporem
Następny artykułEFIX: Polska promowała rodzimą branżę FinTech w Japonii
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here