Naga MarketsRynek złota od drugiej połowy grudnia ubiegłego roku porusza się na północ. Wzrosty te są jednak zdecydowanie mniej dynamicznie aniżeli wcześniejsze spadki zapoczątkowane m.in. wynikami ubiegłorocznych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych i mieszczą się one w obrębie kanału wzrostowego.

Mimo, że na skutek ostatniego impulsu wzrostowego, na początku czerwca br. rynek po raz pierwszy w historii pokonał linię trwającej od września 2011 roku tendencji spadkowej to późniejsze wzrosty dotarły jedynie w okolice kwietniowych wierzchołków, gdzie po pojawieniu się reakcji podażowej powstała formacja podwójnego szczytu.

Od tego czasu obserwowaliśmy spadki, na skutek których, w dniu wczorajszym rynek dotarł w okolice dolnego ograniczenia kanału. Tam też pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Biorąc pod uwagę, że w ciągu trwania ostatniego impulsu spadkowego nie pojawiła się żadna głębsza korekta wzrostowa, spodziewać moglibyśmy się powstania takowej.

By wykorzystać analizę i zainwestować już teraz sprawdź ofertę Brokera HotForex

GOLD Daily

Jeżeli trwająca od godzin nocnych tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się wkrótce re-testu okolic poziomu 1250.00 zbiegającego się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego. Odrzucenie tego poziomu mogłoby być sygnałem do ponownych spadków.

Jeżeli jednak strefa ta zostałaby pokonana, spodziewać moglibyśmy się znacznie większych wzrostów.

GOLD M30


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGBPCHF – powrót pod wsparcie i do spadków?
Następny artykułAdmiral Markets: Spojrzenie na AUD/USD i XAU/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here