Naga Markets

Złoto testuje 1670 USD za uncję. Środowa decyzja może doprowadzić do testów 3-letnich dołkówZłoto pozostaje pod presją podaży i kontynuuje wyprzedaż w okolicach 1670 USD za uncję. Sentyment na rynku metali szlachetnych pogarsza się wraz z nadciągającym posiedzeniem FED, a gorsze prognozy wzrostu gospodarczego szkodzą sektorowi surowcowemu. Jak w tym środowisku zachowuje się królewski kruszec i jak daleko sięgną spadki?

Złoto zawisło między dwoma ważnymi strefami

Notowania złota oscylują poniżej istotnego poziomu wsparcia 1680 USD za uncję. Dalszy wzrost kursu dolara oraz rentowności amerykańskich obligacji powodują, że w oczekiwaniu na środowe posiedzenie FOMC notowania XAU/USD oddają część piątkowego odbicia.Szeroka perspektywa na złocie nie wygląda dobrze. Surowiec przełamał się poniżej kluczowych dołków z 2021 roku w okolicach 1670 USD za uncję i może kontynuować ruch na południe.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Najbliższa istotna strefa wsparcia wypada na poziomie 1578 – 1470 USD, czyli 3-letnich dołków, do których w kolejnych dniach mogą zapukać notowania. Jeśli Rezerwa Federalna utrzyma swoje jastrzębie stanowisko strefa oporu 1744 – 1811 USD może okazać się bardziej odległa, niż zakładają inwestorzy, traktujący obecne spadki jako okazję do kupna.

Tym samym złoto może dalej zmagać się z pogorszeniem prognoz technicznych, a tygodniowe zamknięcie poniżej 1680 USD potencjalnie powinno spowodować, że rynek zacznie celować w zniesienie o 50% z linii wzrostu z lat 2018-2020 na poziomie 1 618 USD.

Redakcja poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here