Naga MarketsZłoto, srebro i ropa dają zarobić. 7 mld USD przychodu banków z Wall StreetWielkie banki są na dobrej drodze do osiągnięcia najwyższych zysków z handlu towarami od dekady wykorzystując anomalie i zmienność na cenach ropy i złota. Według firmy Coalition Development Ltd., połączone przychody netto z towarów z 12 największych banków na świecie wzrosły do ​​3,8 miliarda dolarów w pierwszej połowie 2020 roku i są na dobrej drodze do przekroczenia 7 miliardów dolarów w całym roku, co byłoby najlepszym wynikiem od 2011 r.

  • Przychody największych banków w pierwszym półroczu były prawie dwukrotnie wyższe niż w 2019 roku
  • Spadek cen ropy poniżej zera stanowił doskonałą okazję dla inwestorów z Wall Street
  • Ogromne zyski są również spowodowane dyslokacją na rynku złota. Banki wykorzystały strategię arbitrażu

Złoto, srebro i ropa: 2020 to najlepszy rok dla banków od dekady

Gwałtowny wzrost przychodów z handlu towarami – o 95% w porównaniu z rokiem poprzednim – nastąpił, gdy ceny ropy w kwietniu spadły poniżej zera po raz pierwszy w historii. Zmusiło to wielu inwestorów do wycofania się z tego rynku, a jednocześnie stanowiło doskonałą okazję dla inwestorów z Wall Street.

Ogromne zyski są również spowodowane dyslokacją na rynku złota. Podczas gdy banki początkowo poniosły straty rynkowe, gdy nowojorskie kontrakty futures wzrosły w marcu do niezwykle wysokiej premii w stosunku do cen w Londynie, to od tamtego czasu czerpały korzyści z możliwości arbitrażu, zauważa Amrit Shahani, dyrektor ds. badań. w Coalition.

Dwa rynki dają w tym roku szczególnie zarobić: ropa i metale szlachetne. Myślę, że to będzie najlepszy rok od dekady – powiedziała Shahani.

Przychody w 12 największych bankach najprawdopodobniej osiągną w tym roku najwyższy poziom od 2011 r. Źródło: Coalition Development

Złote czasy w handlu towarami powracają do banków, które przez ostatnią dekadę borykały się ze znacznym spadkiem zysków, gdy ceny ostygły, a organy regulacyjne ograniczyły ryzykowny handel na instrumentach finansowych.

Goldman Sachs Group zaliczył prawdziwy roller coaster: w 2017 r. dochody banku z handlu towarami spadły do ​​najniższego w historii, podczas gdy do maja tego roku przychód przekroczył już 1 miliard dolarów.

Jednak niewielu ekspertów spodziewa się, że tegoroczne poziomy przychodów z handlu towarami zostaną na trwałe, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby ekstremalne warunki rynkowe z 2020 roku znów się powtórzyły.

Plus500

Taki rodzaj zmienności trudno utrzymać na dłużej. Myślę, że większość banków również uważa, że ​​tak nie będzie, dlatego starają się prowadzić bardziej długoterminową strategię. Banki próbują wykorzystać obecną sytuację, aby przekonać klientów korporacyjnych do zawierania długoterminowych transakcji, takich jak hedging – powiedział Shahani.

Dobre wyniki banków w handlu towarami – na czele z gigantami z Wall Street, takimi jak Goldman, Citigroup czy JPMorgan – kontrastują ze słabymi wynikami wielu głównie europejskich pożyczkodawców, którzy dominują w finansowaniu handlu towarami.

Warto zawrócić uwagę na fakt, iż Coalition Development śledzi przychody z towarów w dużych bankach, w tym Goldman, JPMorgan czy Morgan Stanley. Jednak analiza nie obejmowała banków australijskich, kanadyjskich ani rynków wschodzących, które mają duży udział w surowcach, takich jak Macquarie Group.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here