Naga MarketsZłoto spot drożeje do 1965 dol. Pomaga polityka FedCena złota w poniedziałek otworzyła notowania w okolicach piątkowej ceny zamknięcia sesji na fali nowych wytycznych polityki monetarnej Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, która dopuszcza pojawienie się wyższej inflacji oraz zapowiada otoczenie niskich stóp procentowych na długi czas.

  • Indeks dolara w poniedziałek rano spadł o 0,08% do 92,302 pkt.
  • Srebro na COMEX drożeje dziś o niemal 2% do 28,15 dol. za uncję
  • Złoto w trakcie zeszłego tygodnia zyskało 1,26%

Cena złota w poniedziałek rano w górę

Cena złota spot w poniedziałek rano wzrasta o skromne 0,06% do 1965,11 dol., choć jeszcze wczesnym rankiem na azjatyckich rynkach kruszec podrożał nawet 1976,77 dol.

Złoto spot drożeje do 1965 dol. Pomaga polityka Fed
Notowania złota spot. Źródło: tradingview.com

Warto zwrócić uwagę na to, jak kurs złota w zeszłym tygodniu w środę i czwartek obronił wsparcie stworzone przez trend wzrostowy. W ostatnich dniach notowaniom kruszcu pomagał także słabnący dolar, który spadł do najniższych poziomów od ostatnich 2 lat.

Zobacz również: Blok po 22 – 28 sierpnia 2020: GBP/USD, NZD/USD

Złoto droższe wskutek zapowiedzi Fed

Dolar amerykański zanotował w piątek sporą przecenę wskutek uwzględnienia przez rynek informacji, które ujrzały światło dzienne na 2020 Economic Policy Symposium w Jackson Hole. Niemal cały zeszły tydzień inwestorzy wyczekiwali wystąpienia przewodniczącego Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, Jerome’a Powella, który ostatecznie w czwartek uchylił rąbka tajemnicy co do przyszłej polityki pieniężnej prowadzonej przez Fed.

– Trend spadkowy dolara amerykańskiego może być kontynuowany co w takim wypadku wywoła zwiększenie ceny złota – zaznaczył analityk IG Markets Kyle Rodda.

Nowa strategia polityki monetarnej Rezerwy Federalnej zakłada, że podstawowa stopa procentowa wyznaczana przez amerykański bank centralny pozostanie w okolicach zera procent na długi czas, możliwe, że nawet na kilka lat. Powodem jest chęć wywołania wyższej inflacji i uniknięcie deflacji. Taka informacja tworzy pozytywny sentyment rynkowy dla wzrostów ceny złota.

– Złoto zapewne ponownie sprawdzi ostatnie rekordowe szczyty. Nie sądzę, że cokolwiek zmieniło się w fundamentach napędzających cenę kruszcu – zauważył Edward Meir, analityk w ED&F Man Capital Markets.

Od początku roku złoto spot podrożało już o ponad 29%. Odbicie kursu kruszcu nastąpiło już znacznie wcześniej, bo w 2018 roku i w ostatnich 24 miesiącach kurs złota wzrósł o niemal 64%.

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here