Naga MarketsZłoto spadnie do 1760,00 - uważa analityk Commerzbanku. Tu znajdują się kluczowe elementy techniczne Złoto pozostaje pod presją podaży, uważa Karen Jones, szef zespołu ds. analiz technicznych w Commerzbanku. Uważnie obserwuje on poziomy okolic 1810 oraz 1875. Jego zdaniem wybicie z tego zakresu może wskazać na dalszy kierunek ceny. Spadek poniżej tego zakresu, może doprowadzić do przeceny nawet do okolic 1760-65. Rynek jest wspierany przez 200 okresową średnią ruchomą (EMA 200 – czerwona na wykresie). Pod koniec listopada cena wyraźnie odbiła od niej, a obecnie nie pojawia się tak zdecydowana reakcja – to może oznaczać słabość strony popytowej.

  • Złoto relatywnie słabe na tle srebra
  • Słabnie popyt, nie tylko ze strony banków centralnych
  • Kluczowe wsparcie to 1760,00 – twierdzi Commerzbank

Poniżej poziomu 1810 znajduje się kluczowe wsparcie, oparte o najwyższy poziom z z maja ubiegłego roku i dołek z ostatniego dnia listopada 2020 roku. Idealnie na tym poziomie czyli 1760,00 wypada 50% zniesienie fali wzrostowej liczonej od dołka z czasu wybuchu pandemii.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Uważamy, że rynek ma swoją bazę właśnie tutaj i zauważamy, że wsparcie to jest dodatkowo wzmocnione przez 55-tygodniową średnią ruchomą. Ewentualne przełamanie tak istotnego wsparcia może oznaczać, że złoto znajdzie się pod dużą presją i kurs spadnie do 1670,00” – twierdzi analityk Commerzbanku.

Blisko kluczowego wsparcia

Na wykresie zaznaczyliśmy elementy wskazane w opinii analityka Commerzbanku. Rzeczywiście, biorąc pod uwagę raporty mówiące o spadku popytu na złoto czy słabnięciu popytu ze strony banków centralnych, wydaje się, że jedynym argumentem za wzrostami może być słabszy dolar. Złoto wygląda w ostatnim czasie także relatywnie słabo na tle notowań srebra.

xauusd

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro wykres | btc | notowania biomed | notowania dax | kryptowaluty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here