Naga MarketsKurs złota spadnie do 1680 USD? XAU/USD kolejny raz odbija od oporu konsolidacjiKurs złota na rynku spot po silnym ruchu wzrostowym wpadł w konsolidację, która trwa już 2 miesiące. W ubiegłym tygodniu notowania XAU/USD dobiły do górnego ograniczenia tego zakresu, gdzie po kilku dniach testu dopiero w tym tygodniu kontrolę przejmują sprzedający. Może to oznaczać, że złoto ponownie skieruje się do kluczowej strefy wsparcia.

  • Notowania złota od dwóch miesięcy poruszają się w konsolidacji
  • Niedźwiedzie przejmują dziś kontrolę na rynku
  • Spadki mogą zmierzać do strefy wsparcia przy 1680 – 1683 USD

Złoto (XAU/USD) w dwumiesięcznym zakresie

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, wspomniana na wstępie konsolidacja stanowi przerwę po rajdzie wzrostowym jaki obserwowaliśmy w pierwszej połowie kwietnia. Kurs złota wyznaczył wtedy maksima na poziomie 1747 USD.

Wsparcie zakresu uplasowało się w okolicach 1683 USD, a ostatnie odbicie od tego poziomu miało miejsce w ubiegłym tygodniu. W rezultacie notowania po raz kolejny dotarły do strefy przy – 1747, która działa jako kluczowy opór.

Atak na opór w czwartek zakończył się niepowodzeniem, a zamknięcie sesji miało miejsce na poziomie niższym od otwarcia. W piątek bykom nie udało się dotrzeć nawet do maksimów z dnia poprzedniego, co wskazywało na ich słabość. Świeca z ostatniej sesji tygodnia charakteryzuje się ponadto niewielkim korpusem ukazując niezdecydowanie.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Jednakże, w tym tygodniu doszło już do przełamania zarówno czwartkowych jak i piątkowych minimów, co wskazuje na przejęcie kontroli przez niedźwiedzie. Skuteczne odbicie od oporu daje szanse na dalsze spadki.

Jako, że kurs złota porusza się w konsolidacji, naturalnym celem dla spadków może być strefa w okolicach 1680 – 1683 USD. Jeśli pojawią się tam oznaki odwrócenia, można będzie spekulować, że cena pozostanie w konsolidacji

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here