Naga MarketsCapital Economics: Złoto ma przed sobą spadek do 1600 dolarów za uncjęWobec metali szlachetnych w ostatnich miesiącach rynek jest bezwzględny. Kurs złota oraz srebra coraz to bardziej obniża swoje notowania podczas gdy wielu inwestorów szuka momentu, skąd rynek mógłby w końcu odbić. Analitycy Capital Economics twierdzą jednak, że moment ten może szybko nie nastąpić: strategowie z Capital Economics zaktualizowali swoje prognozy dla tych metali szlachetnych do końca 2021 roku, a wśród nich możemy przeczytać prognozę dla złota na poziomie 1600 USD.

  • Rynek złota oraz srebra w ostatnim czasie wyraźniej traci
  • Niedawno rynek złota popadł w konsolidacje, srebro zaś wybija dolne ograniczenia ruchu
  • Analitycy Capital Economics uważają, że tendencja spadkowa może nabrać na sile
  • Targety dla złota zostały wyszczególnione przez strategów tego rynku w raporcie

Rynek złota i srebra może mieć przed sobą okres dalszych spadków

Strategowie z Capital Economics zaktualizowali swoje prognozy dla tych metali szlachetnych do końca 2021 roku. Wynika z nich, że w dalszym ciągu osłabiający się sentyment rynku będzie wyglądał podobnie. Inwestorzy, obserwujący metale powinni zatem dopuścić szukanie odbicia i skupić się przede wszystkim na dalszych sygnałach spadkowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak czytamy w raporcie “Oczekujemy, że cena srebra będzie nadal spadać w stosunku do złota wraz z ponownym spadkiem cen metali przemysłowych. Nasze prognozy na koniec roku to 20 USD dla srebra oraz 1600 USD za uncję odpowiednio dla złota.”

wykres Kurs złota GOLD D1 29.03.2021
Kurs złota GOLD D1 29.03.2021

Uważamy, że krótkoterminowa perspektywa jest nieco jaśniejsza dla palladu niż platyny. Nasz pogląd wynika przede wszystkim z czynników po stronie popytu, które naszym zdaniem utrzymają rynek palladu w deficycie i zepchną rynek platyny z powrotem do nadwyżki.” – dodają analitycy w raporcie.

wykres Kurs srebra SILVER H4 29.03.2021
Kurs srebra SILVER H4 29.03.2021

Jeśli srebro faktycznie miałoby osiągnąć strefę 20 dolarów za uncję oznaczałoby to jednak, że z perspektywy interwału czasowego H4 – D1 spadek przełamałby sekwencję wzrostową dla tego rynku. Innymi słowy, zejście na tak niskie zakresy mogłoby tylko pogłębić falę spadków i sprawić, że strona popytowa mogłaby się jeszcze bardziej oddalić. Sytuacja z czysto technicznego punktu widzenia podobnie miała by miejsce w przypadku złota.

Zdecydowanie w ubiegłym tygodniu złoto miało nieco większą zmienność z powodu sygnału ze strony amerykańskiego Fedu, aby utrzymać stopy procentowe blisko zera do 2023 roku. Mimo to jednak rynek nadal znajduje się w negatywnym terytorium a to oznacza możliwość dalszego obniżania się kursu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa wti forum | giełda forum | kurs zł | dax prognozy | notowania walut w czasie rzeczywistym |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here