Naga MarketsCena złota (XAU/USD) spada w środę ze szczytów, gdy dolar kontynuuje umocnienie, a inwestorzy nie mogą się doczekać kluczowych danych dot. inflacji z USA, które mogą mieć wpływ na kolejny ruch polityczny Rezerwy Federalnej (Fed), Kurs XAU/USD koryguje po odnotowaniu najwyższego poziomu od 3 września w poprzedniej sesji i oscyluje dziś w okolicach 1825 USD za uncję.

Wysoki odczyt CPI może doprowadzić do realizacji zysków na złocie

Uwaga inwestorów przesuwa się na amerykański raport indeksu cen towarów i usług konsumenckich (CPI), który ma zostać opublikowany o 14:30. Ekonomiści prognozują wzrost CPI o 5,8% w ciągu 12 miesięcy zakończonych w październiku.Podwyżki stóp mogą nie nastąpić tak szybko, jak początkowo oczekiwały rynki. Inflacja nadal jest wysoka, tworząc wspierające tło dla wzrostu cen metali szlachetnych – napisał Harshal Barot, starszy konsultant ds. badań w Azji Południowej w Metals Focus.

Odczyt CPI powyżej konsensusu może jednak prowadzić do realizacji zysków na złocie, ponieważ wzrosną oczekiwania, że ​​Fed będzie musiał zacząć podnosić stopy, aby powstrzymać inflację. Złoto również posiada istotny opór na poziomie 1830 USD – dodał Barot.

Raport dotyczący inflacji pojawia się po tym, jak decydenci Fed zasugerowali na początku tygodnia, że podwyżka stóp procentowych nie jest póki co planowana. Dwóch najbardziej gołębich urzędników banku centralnego podkreśliło we wtorek, że spodziewają się uzyskać więcej jasności co do perspektyw gospodarczych do lata przyszłego roku.

Złoto ma tendencję do korzystania z niższych stóp procentowych, ponieważ zmniejszają one koszt alternatywny metalu.

Będzie znacznie więcej miejsca na nowe rajdy na rynku metali szlachetnych, jeśli ceny srebra wzrosną powyżej 25 USD za uncję – podsumował Carlo Alberto De Casa, analityk Kinesis Money.

fpmarkets
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here