Naga MarketsCeny złota poszły silnie w górę w pierwszej połowie 2021 roku, gdy zapanowała niepewność co do dalszej polityki Rezerwy Federalnej (Fed). Stratedzy z DBS Banku spoglądają poza krótkoterminową zmienność złota i zalecają uwzględnienie żółtego metalu jako solidnej dywersyfikacji ryzyka w portfelu inwestycyjnym. Z kolei eksperci z ANZ Banku wskazują, że inflacja i względnie tani dolar wspierają zakupy złota przez banki centralne. Kurs XAU/USD wzrasta siódmą sesję z rzędu przebijając poziom 1800 USD za uncję.

  • W oparciu o model ilościowy DBS Banku, wartość godziwa ceny złota powinna wynosić około 1 910-2048 USD
  • W sierpniu Jerome Powell będzie zeznawał na temat stanu gospodarki USA i perspektyw polityki pieniężnej
  • Złoto to skuteczne zabezpieczenie przed podatnością walut fiducjarnych na nieograniczone luzowanie ilościowe i niepewność makro
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs złota: Stosunek zysku do ryzyka korzystny przed Jackson Hole – DBS Bank

Przy obecnych cenach uważamy, że stosunek zysku do ryzyka jest nadal korzystny. Ceny złota zbliżają się do naszej prognozy na koniec roku wynoszącej 2000 USD za uncję. W oparciu o nasz model ilościowy, wartość godziwa ceny złota powinna wynosić około 1 910-2048 USD, gdy rentowność 10-letnich obligacji amerykańskich wynosi około 1,4-1,8%, a indeks dolara amerykańskiego (DXY) około 90-95 – napisano w raporcie.Jednocześnie eksperci uważają, że droga do 2000 USD będzie wyboista, wskazując na sierpniowe sympozjum w Jackson Hole, kiedy prezes Fed Jerome Powell będzie zeznawał na temat stanu gospodarki USA i perspektyw polityki pieniężnej, co powinno rozjaśnić wiele nurtujących kwestii.

Inwestorzy powinni wyjść poza tę krótkoterminową zmienność i nadal uwzględniać złoto jako dywersyfikację ryzyka w swoim portfelu. Odwrotna korelacja z rentownościami obligacji, dolarem i realnymi stopami oraz pozytywna korelacja ze zmiennością na giełdzie sprawiają, że jest to skuteczne zabezpieczenie przed podatnością walut fiducjarnych na nieograniczone luzowanie ilościowe i niepewność makro – dodano.

W raporcie podkreślono, iż przy tak niskich stopach procentowych koszty alternatywne utrzymywania złota niemal nie istnieją.

Prognoza cen złota: Inwestorzy zwrócą się do XAU/USD jako zabezpieczenia – ANZ

Inflacja i względnie tani dolar wspierają zakupy złota przez banki centralne, uważają ekonomiści z ANZ Banku.

Rosnąca niepewność wokół polityki monetarnej, inflacja i rosnące ryzyko zmienności na rynku akcji powinny sprzyjać popytowi na złoto będące bezpieczną przystanią. Rentowność amerykańskich obligacji i perspektywy słabszego dolara dodatkowo wzmacniają nasze przekonanie, że cena złota będzie wyższa – wskazano w raporcie.

Banki centralne zwiększyły zakupy złota w ostatnich miesiącach, kompensując część strat w fizycznym popycie w II kwartale 2021 r.

Prognozujemy, że zakupy złota przez banki centralne wzrosną do 520 ton w tym roku – podsumowano.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar usd kurs | notowania famur | ranking kryptowalut | jak kupić bitcoin | forex broker | kurs eur | cena akcji pgnig |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here