Naga MarketsZłoto skorzysta z poziomu 1800 dol. jako platformy do dalszych wzrostów?Dwa tygodnie temu złoto po raz pierwszy od niemal 9 lat wyłamało barierę 1800 dolarów za uncję i po chwilowej konsolidacji rozpoczęło w tym tygodniu ponowny rajd na północ. W efekcie w czwartek, 23 lipca 2020 roku, za jedną uncję płacono już niemal 1890 dolarów, a inwestorzy zastanawiają się czy psychologiczny opór zapewni obecnie rolę platformy, która pozwoli cennemu kruszcowi na dalsze odbicie. Perspektywy dla rynku złota komentuje główny strateg Capital.com, David Jones

  • Cena złota rośnie piąty miesiąc z rzędu, zwiększając swoją wartość o niemal 20%
  • Notowania pokrywają się obecnie z tymi z września 2011 roku, kiedy złoto osiągało historycznie najwyższą wartość. Obecnie analitycy czekają natomiast na dalszy ruch w kierunku 2 tys. dol. za uncję
  • Zdaniem Davida Jonesa wybicie poziomu 1800 dolarów jest ważnym kamieniem milowym jeżeli chodzi o dalsze kształtowanie się cen złota

Kurs złota z najlepszym kwartałem od 4 lat

W drugim kwartale 2020 roku złoto umacniał się o ponad 200 dolarów (+12,8%), co jest najlepszym wynikiem od początku 2016 roku. W lipcu do tej wartości dodaje kolejno 82 dolary (+4,5%) i zgodnie z oczekiwaniami analityków i traderów, powinno piąć się nadal w górę, docierając ostatecznie do poziomu 2 tysięcy dolarów za uncję.

Po pokonaniu poziomu 1800 dolarów za uncję pojawiło się miejsce do realizacji zysków. Silniejsza korekta jednak nie nastąpiła, dawny opór powinien więc pełnić rolę platformy do dalszego odbicia w kierunku 2 tysięcy dolarów. Pokonany poziom stanowił bowiem bardzo silną blokadę cenową, która sięga jeszcze 2011-2012 roku – komentował David Jones.

Capital.com
Capital.com - najlepsze platforma do handlu. 0% prowizji i wąskie spready! SPRAWDŹ NAS

Złoto, podobnie jak srebro i rynek surowców, korzysta z dwóch bardzo istotnych czynników: światowa pandemia koronawirusa zwiększa niepokój inwestorów i pcha ich w kierunku „bezpiecznych przystani”, za którą uważane jest między innymi złoto. Po drugie, regularny i systematyczny dodruk pieniądza na całym świecie, przy niemal nielimitowanej kreacji w USA powoduje, że waluty tracą do towarów niosących ze sobą fizyczną wartość. Dla przykładu indeks dolara amerykańskiego znalazł się w czwartek na najniższych poziomach od ponad czterech miesięcy.

Kluczowe poziomy wsparć i oporów dla złota wyznaczane są na następujących poziomach: 1800 dolarów, 1740 dolarów oraz 1660 dolarów, a w przypadku oporów mowa o poziomu 1920 dolarów (szczyt z września 2011 roku) oraz 2000 dolarów, czyli psychologicznej barierze, do której według traderów zmierza złoto – dodawał David Jones.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNotowania srebra dzisiaj wpadły w konsolidację
Następny artykułNotowania euro (EUR/USD) utrzymują zwyżki po połamaniu ważnego oporu przy 1,1492. Sytuacja GBP/USD)
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here