Naga MarketsZłoto rośnie najmocniej od lipca 2020 r. XAU/USD kontynuuje trend wzrostowy?Złoto mocno zyskuje w maju i może się to okazać najlepszy miesiąc dla tego metalu od lipca 2020 r. Wtedy notowania XAU/USD urosły o ponad 10 proc. Cena rośnie z uwagi na obawy inflacyjne, a przed nami jeszcze w tym tygodniu dane z amerykańskiego rynku pracy, które rzucą nieco więcej światła na ożywienie w USA.

Złoto znowu zyskuje zainteresowanie inwestorów

Kilku decydentów Rezerwy Federalnej (Fed) powiedziało, że należało spodziewać się ostatniej presji cenowej. Gospodarka bowiem ponownie się otwierała przy stłumionym popycie. Jednakże, sytuacja powinna wrócić do normy, gdy ustąpią problemy z podażą.

Te artykuły również Cię zainteresują
Złoto ponownie cieszy się zainteresowaniem inwestorów. Fundusze hedgingowe i duzi spekulanci zwiększyli swoją pozycję długą netto w złocie do najwyższego poziomu od początku stycznia. Fundusze giełdowe bazujące na złocie również notują napływ kapitału. Wszystko to odzwierciedla się w cenie kruszcu, która wróciła ponad barierę przy 1900 USD za uncję.

— To był wspaniały miesiąc dla notowań cen złota z wielu powodów – słabszy dolar, nieco niższe rentowności obligacji i zaskakujący odczyt wskaźnika CPI w USA zaczęły budzić obawy inflacyjne – powiedział John Feeney z Sydney Guardian Gold Australia.

— Rośnie również niepokój związany z nową falą Covid-19 w Azji Południowo-Wschodniej, która zwiększa obawy inwestorów odnośnie wolniejszego globalnego ożywienia – dodał.

Inwestorzy będą w tym tygodniu przypatrywać się publikacji z amerykańskiego rynku pracy zaplanowanej na piątek. Jeśli dane o zatrudnienia rozczarują rynki, złoto może na tym skorzystać. Howie Lee z Oversea-Chinese Banking Corp. uważa, że przy tym scenariuszu XAU/USD może podskoczyć nawet do 1975 USD/oz.

Cena złota zmierza w kierunku tegorocznych maksimów

Poniższy wykres miesięczny cen złota dobrze obrazuje dwuletni trend wzrostowy. Notowania XAU/USD przez długi czas przebywały w okolicach górnej wstęgi Bollingera, od której odbicie nastąpiło w sierpniu 2020 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

kurs złota cena xau usd wykres miesięczny

invest

W rezultacie cena żółtego metalu spadła do 20-miesięcznej średniej (środkowa wstęga Bollinger Bands), która sprawdziła się w roli wsparcia. Umocnienie w tym i poprzednim miesiącu pozwoliło na zniesienie spadków, które obserwowaliśmy od początku roku. Kontynuacja wzrostów również w czerwcu może sprawić, że cena przekroczy poziom 1959 USD/oz i tym samym wyznaczy nowe maksima 2021 roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs alior | kurs comarch | pzu notowania | rekomendacje gpw | sp500 | notowania amrest | notowania lpp |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here