Naga MarketsZłoto podczas dzisiejszej sesji ma się naprawdę dobrze. Po sporych osunięciach jakie ostatnio miały miejsce oraz chwilowej konsolidacji, z której wczoraj nastąpiło wybicie, dziś zyskuje już 1,25%, co sprawia, że znajduje się na 3-tygodniowym szczycie.


Złoto było w tej części towarów, których spadki przyspieszyły w czerwcu i lipcu. Natomiast błyskawiczne nurkowanie zaczęło się 20 lipca, kiedy to Chiny ogłosiły niższe niż oczekiwano rezerwy tego kruszcu w banku centralnym.

Niektórzy analitycy mają bardzo niedźwiedzie nastawienie dla złota, włączając w to analityków z Morgan Stanley, którzy po wieściach z Chin powiedzieli tylko, że było to “najnowsze z serii niedźwiedzich wydarzeń dla złotego kruszcu”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z kolei w poniedziałkowej notce dla klientów, analitycy od rynku towarowego z tego samego banku obniżyli swoją prognozę ceny złota o 8% w drugiej połowie bieżącego roku i kolejny 1% w 2016 roku. Widzą średnią cenę 1.139 USD za uncję w tym roku, a ich poprzednia prognoza wynosiła 1.1189 dolarów amerykańskich.

Jednakże w ciągu ostatnich kilku dni, ten metal złapał trochę oddechu, przystopował ten szybki zjazd i zaczął piąć się w górę. Rynki były skupione na Chinach, gdzie bank centralny dąży do dewaluacji własnej waluty, walcząc ze spowolnieniem gospodarczym.

W nocie dla klientów, analitycy z Accendo Markets piszą: “Złoto korzysta na Chinach dążących do ponownej dewaluacji juana. Perspektywa wojny walutowej składania inwestorów do szukania bezpiecznej przystani w alternatywnej walucie, która ustanawia swoją własną cenę.”

Poniżej wykres dzienny przedstawiający zachowanie złotego kruszcu w ostatnich miesiącach:

gold

Tu z kolei wykres o interwale 30-minutowym ukazujący wzrosty jakie miały miejsce w ciągu 3 ostatnich dni:

gold2Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here