Naga MarketsSztabki złotaOd początku roku złoto znajduje się na plusie. Wzrosty jednak nie zachwycają, od drugiej sesji w 2019 roku, utrzymuje się w wyraźnej konsolidacji. Ruch jaki możemy obserwować jest najsłabszy od 2103 roku.


Złoto bardzo powoli rozpoczyna styczeń tego roku. Być może jest to spowodowane silnymi ruchami w górę pod koniec 2018 roku, teraz surowiec potrzebuje chwili oddechu przed dalszym ruchem w kierunku północnym. Sytuacja jest trochę dziwna, ponieważ w niepewnej sytuacji politycznej i gospodarczej, powinniśmy widzieć umocnienie złota gdyż jest to bezpieczny instrument, który jest wybierany przez inwestorów w niepewnych czasach. Kupujący nie powinni jednak się zniechęcać, to dopiero początek roku i złoto ma duże szanse na dalsze umocnienie. Ważne będzie to, czy opór przy 1300$ zostanie przełamany, jeżeli do tego dojdzie, to na złocie może pojawić się kolejny silny impuls wzrostowy, do końca stycznia jeszcze sporo czasu, twierdzi analityk rynku surowcowego w Saxo Banku – Ole Hansen.

Sytuacja techniczna na wykresie

Od początku roku złoto utrzymuje się w ruchu bocznym. Kluczowym wsparciem jest w dalszym ciągu dolne ograniczenie układu Overbalance, wypadające przy 1279$ (niebieskie prostokąty). Oporem pozostają ostatnie lokalne szczyty – 1297$. W tej chwili należy cierpliwie czekać na wybicie w jedną ze stron.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here