Naga MarketsNotowania złota po raz kolejny podejmują próbę przełamania mocnej strefy wsparcia 1480$-1485$. Blisko trzy miesiące ten instrument utrzymywał się powyżej tej wartości sugerując kontynuacje trendu wzrostowego. Miejsce to miało duże znaczenie z perspektywy zniesień Fibonacciego. Niebieska linia FE100 informująca o równości korekt potwierdzała potencjał na kolejne białe świece. Wczorajszy rajd podaży jest podobny do „fałszywego” wybicia z pierwszego dnia października. Wtedy jednak w ciągu jednego dnia  Złoto powróciło powyżej żółtej strefy wsparcia. Jeżeli to był sprawdzian czy popyt nadal ma siłę na kontynuację wzrostów, to brak nowego szczytu na przestrzeni kilku tygodni jest dowodem, że to posiadacze krótkich pozycji mają realną szanse na zepchnięcie ceny do dołu.

W takim przypadku warto zwrócić uwagę na poziom 1440$. Był to opór, który nie doczekał się ruchu powrotnego w postaci korekty. Chwilowe zatrzymanie w czerwonej strefie może być przyczynkiem do 2-3 dniowych wzrostów i powrotu do przełamanego wsparcia 1480$.

złoto

MACD już zanurkował w wartości ujemne co sugeruje rozbudowę trendu spadkowego lub korekty wyższego rzędu.

Średnie kroczące poruszają się poziomo co na pewno nie jest korzystne dla dotychczasowych wzrostów. Wraz z przełamaniem żółtego wsparcia cena pokonała zielona średnią kroczącą MA50. Jest to poważny sygnał do kontynuacji ruchu zapoczątkowanego na szczycie 1556$.

Wskaźnik stochastyczny, który w ostatnich miesiącach generował ciekawe sygnały teraz powinien stanowić wtórne źródło informacji. Jego struktura nie pozwala na jego użycie w ramach silnych wzrostów czy tez spadków. Jeżeli jednak nastąpi koincydencja obrony wsparcia 1440$ wraz z ekstremalnie wykupionym Stochastic’em to warto skorzystać z tego narzędzia.

Podsumowując do już znanych poziomów, które ukształtowały się w ramach trzymiesięcznej konsolidacji : 1556$; 1515$,1485$ warto doać wsparcie 1440$.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułW co warto inwestować w listopadzie? Rynek Forex pod koniec roku
Następny artykułAkcje Dino Polska pikują o ponad 10%! To największy spadek od 176 dni
Ekspert departamentu rynków nieregulowanych w domu maklerskim mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here