Naga MarketsZłoto, gold, XAUUSD, comparicTuż po weekendzie możemy obserwować nieznaczne cofnięcie na rynku złota. Należałoby jednak przypomnieć, że ubiegły tydzień był najlepszym od czasów ostatniego kryzysu czyli od 2008 roku. Wpływ na tak silne wzrosty na rynku złota miało między innymi łagodzenie polityki przez Rezerwę Federalną oraz zwiększony popyt na surowiec, który doprowadził do zakłócenia łańcucha dostaw fizycznego złota.


Złoto koryguje zeszłotygodniowe wzrosty

Pandemia koronawirusa wciąż pozostaje tematem numer jeden na rynkach finansowych. W weekend czołowy amerykański ekspert od chorób zakaźnych powiedział, że śmierć z powodu koronawirusa w Stanach Zjednoczonych może ponieść nawet 200 000 osób.

“Płynność będzie prawdopodobnie głównym przedmiotem zainteresowania w ciągu najbliższych kilku dni, w miarę jak zbliżamy się do końca kwartału” – powiedział Howie Lee, ekonomista Oversea-Chinese Banking Corp.

Podobnie jak na początku marca, inwestorzy mogą poszukiwać gotówki w swoich zasobach złota, a presja na sprzedaż będzie się utrzymywać. Biorąc pod uwagę obecny poziom rentowności obligacji i siłę dolara, złoto znajduje się nadal na poziomach, które uważamy za niskie i pozostajemy byczo nastawieni w stosunku do tego metalu szlachetnego”.

“Sektor metali szlachetnych wyraźnie wygrał dzięki bezprecedensowym środkom fiskalnym Stanów Zjednoczonych mającym na celu wsparcie rozwijającej się gospodarki” – powiedzieli analitycy z Australia & New Zealand Banking Group. Odnosi się to oczywiście do kroków podjętych przez poszczególne kraje w związku z walką z negatywnymi skutkami koronawirusa.

Prezydent Donald Trump podpisał w piątek pakiet stymulacyjny o wartości 2 bilionów dolarów, największy w historii Stanów Zjednoczonych, podczas gdy Rezerwa Federalna zobowiązała się do nieograniczonego zakupu obligacji. W innym miejscu Europejski Bank Centralny pozbył się większości limitów zakupu obligacji w ramach swojego awaryjnego programu pandemicznego.

Zobacz także: Kurs funta zyskuje do złotego, GBPPLN wraca powyżej bariery 5 zł

Sytuacja na wykresie złota XAUUSD

Spoglądając na wykres złota, rynek zachowywał się w ostatnim czasie dość technicznie, pomimo ogromnej zmienności. Spadki wyhamowały na wysokości kluczowej strefy wsparcia przy poziomie 1455 dolarów, gdzie znajdowały się wcześniejsze reakcje cenowe czyli ostatnie dołki i szczyty. Odbicie było na tyle silne, że złoto bez problemu pokonała opór przy 1550$, po czym notowania ruszyły wyżej.

Aktualnie wydaje się więc, że jedynym słusznym scenariuszem jest dalsza wędrówka na wyższe poziomy – z celem na tegoroczne maksima przy 1700$. Idealnym scenariuszem byłoby zejście do wspomnianego poziomu 1550$, a następnie wygenerowanie fali wzrostowej, niemniej ruch może mieć miejsce nawet bez wcześniejszej korekty

Cena złota XAUUSD
Złoto pozostaje w trendzie wzrostowym


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here