Naga MarketsOstatnie miesiące nie należą do najlepszych dla notowań złota. Od połowy kwietnia notowania cennego kruszcu są w tendencji spadkowej i spadły już z poziomu 1350 USD za uncję do 1205 USD w dniu dzisiejszym. Obecnie znajdujemy się w silnej strefie popytowej z potencjałem na odbicie.


Zobacz również: EURPLN przełamuje linię trendu wzrostowego

Te artykuły również Cię zainteresują
To już drugi test tej strefy popytu. Dwa tygodnie temu cena dotarła do poziomu 1212 USD za uncję, by z impetem odbić w okolice 1235 USD. W tym tygodniu po raz drugi cena spadła w rejony wsparcia z interwału W1, który jednocześnie jest silną strefą popytu. Należy jednak pamiętać, że to już drugi test, a każdy kolejny obarczony jest większym ryzykiem przebicia.

Znajduje się tutaj także klaster Fibonacciego, zniesienie 50% mierzone od dołka z 2015 roku, oraz 61,8% ostatniej fali wzrostowej. Cena znajduje się poniżej średniej MA200 na interwale W1, co z pewnością nie sprzyja bykom na tym rynku.

Na interwale D1 notowania pozostają w wąskim i silnie nachylonym kanale spadkowym. Pierwszym sygnałem odwrócenia obecnego trendu spadkowego będzie wybicie kanału górą i ewentualny jego retest.

Handluj na złocie u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Kluczowe poziomy wsparcia i oporu na złocie:

Wsparcie Opór
1204 1223
1200 1230
1195 1236Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNFP najgorsze od kwietnia br.
Następny artykułPolska kryptowaluta Tecra wesprze nowoczesne technologie
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here