Naga MarketsKurs złota (XAUUSD) zakończył ubiegły tydzień na poziomie nieco wyższym od otwarcia, a w międzyczasie przetestował istotne wsparcie. Gdzie dalej może zmierzać akcja cenowa tego kruszcu?

Na wykresie tygodniowym złota widzimy, że od blisko miesiąca jako wsparcie służy obszar w okolicach 1484 dolarów. Strefa ta została przetestowana w ubiegłym tygodniu, a dołek znalazł się w okolicach 1460 dolarów. Długi knot i zamknięcie notowań ponad poziomem otwarcia wskazuje natomiast na potencjał do wzrostów.

Kurs złota (XAUUSD) - wykres tygodniowy - 7 października 2019
Kurs złota (XAUUSD) – wykres tygodniowy – 7 października 2019

Z kolei po przejściu na wykres dzienny widzimy, że od czasu ustanowienia tegorocznego szczytu (1557 USD), cena złota porusza się w formie kanału spadkowego. Ubiegłotygodniowe minima testuję potencjalne wsparcie kanału, a po odbiciu kurs znalazł się tuż pod jego górnym ograniczeniem.

Drogę bykom otwierałoby pokonanie oporu kanału. Przy takim scenariuszu moglibyśmy liczyć na re-test kluczowego oporu horyzontalnego w okolicach 1555 dolarów. Alternatywnie, zamknięcie notowań pod ubiegłotygodniowym dołkiem / wsparciem przy 1460 odsłoniłoby kolejny kluczowy poziom na okrągłym poziomie 1400 dolarów.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Kurs złota (XAUUSD) - wykres dzienny - 7 października 2019
Kurs złota (XAUUSD) – wykres dzienny – 7 października 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here