Naga MarketsZłoto porusza się w okolicach 1750-1770 USD za uncję. Rynek czeka na dane z rynku pracy USABieżący tydzień na rynku złota jest okresem relatywnie wąskiej konsolidacji notowań kruszcu w okolicach 1750-1770 USD za uncję. Brak zdecydowania inwestorów wynika praktycznie z jednego czynnika – wyczekiwania na dzisiejsze dane z amerykańskiego rynku pracy.

Kurs złota wyczekuje danych z rynku pracy w USA

Inwestorzy na rynku złota przywiązują dużą wagę do tych danych nie bez przyczyny. W ostatnim czasie przedstawiciele Fed bowiem zaznaczali, że swoje decyzje dotyczące tempa zacieśniania polityki monetarnej w USA będą uzależniać od kondycji amerykańskiej gospodarki – zaś dane z rynku pracy są w tym przypadku takim „papierkiem lakmusowym”.Oczywiście kluczowa będzie zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. Jeśli wzrost zatrudnionych przekroczy 500 tysięcy, to będzie to optymistyczny sygnał dla gospodarki USA, który prawdopodobnie przesądzi o rychłym rozpoczęciu wycofywania się Fedu z taperingu QE. To oznaczałoby presję na dalszy wzrost wartości dolara, zaś dla złota byłby to impuls do pogłębienia spadków.

Wykres ceny złota
Wykres ceny złota

Naturalnie, przeciwny scenariusz wywołałby odwrotną reakcję – inwestorzy zaczęliby się obawiać o to, czy Fed nie odłoży taperingu na później. Oczywiście słabsze dane niekoniecznie oznaczałyby, że w listopadzie nie rozpocznie się proces zacieśniania polityki monetarnej – ale sama niepewność co do tego terminu mogłaby uderzyć w wartość dolara i sprzyjać wzrostowi cen złota w krótkoterminowej perspektywie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: najwyższy kurs liry tureckiej | bitcoin akcje | kurs euro usd | newconnect notowania | benefit akcje notowania | ciech akcje | enea kurs |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here