Naga MarketsSztabki złota Cena złotaJak wynika z ostatniego raportu WGC (Światowej Rady Złota), ostatnie wzrosty na rynku złota doprowadziły do większego zainteresowania funduszami ETF, które są oparte na tym surowcu. Tym samym został zrekompensowany spadek w zakupach biżuterii, sztabek, czy złotych monet.


Popyt na złoto rośnie

Popyt na złoto wzrósł w ostatnich trzech kwartałach i wynosi 3317,5 ton, jest to najwyższy poziom w okresie od stycznia do września od 2016 roku. Jak powiedział Alistair Hewitt z WGC, “Ciągły wzrost funduszy ETF z nadwyżką zrekompensował słabszy popyt w innym miejscu”.

Złoto jest tradycyjnie postrzegane jako bezpieczna inwestycja w niepewnych czasach, a obawy o pogarszającą się kondycję światowej gospodarki wywołały lawinowe zainteresowanie wśród zarządzających aktywami oraz funduszach hedgingowych. Jak wynika z raportu WGC, zasoby ETF-ów wspieranych złotem wzrosły o 258,2 tony w trzecim kwartale i osiągnęły nowy rekord wszech czasów.

Zobacz także: Amerykańskie indeksy najwyżej w historii! Trump dumny z giełdy w USA

Sytuacja techniczna na złocie

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować spadki na rynku złota (po lepszym odczycie ISM z USA, niemniej długoterminowy trend pozostaje wzrostowy. Aktualnie kluczowym wsparciem jest dolne ograniczenie układu Overbalance, które znajduje się w okolicach poziomu 1475 dolarów. Dopiero jego zanegowanie może doprowadzić do większej korekty spadkowej, wtedy też pierwszym celem dla sprzedających byłoby zejście do współczynnika 38,2% Fibonacciego. Niemniej dopóki poziom jest broniony, niewykluczony jest ruch w kierunku tegorocznych maksimów.

Wykres ceny złota
Złoto interwał D1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAmerykańskie JOLTsy bez wpływu na kurs dolara. USD zyskuje dzięki ISM PMI
Następny artykułWtorkowy przegląd rynków – euro największym przegranym sesji
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here