Naga Markets



Złoto ponownie poniżej 1900 dol. Stan zdrowia Trumpa pod znakiem zapytaniaCena złota rozpoczyna nowy tydzień października obniżeniem notowań poniżej bariery 1900 dol. Uwaga inwestorów nadal skupiona jest na rozwoju sytuacji w związku z pakietem stymulacji fiskalnej w Stanach Zjednoczonych oraz zdrowiu Donalda Trumpa, który w zeszłym tygodniu otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

  • Indeks dolara w poniedziałek spada o 0,03% do 93,78 pkt.
  • Srebro zyskuje 0,235 i rośnie do 23,75 dol.
  • Od początku roku złoto podrożało o niemal 25%

Złoto zaczyna tydzień spadkami

Cena złota spot w poniedziałek rano spada o 0,39% do 1891,79 dol. za uncję ponownie wybijając poniżej oporu na 1900 dol., który pomimo tego, że złoto w piątek podrożało chwilowo do 1917 dol., nie stał się wsparciem dla kursu szlachetnego metalu.

Eksperci i analitycy zwracają jednak uwagę na to, że spadki na złocie mogą być ograniczone z uwagi na sporą niepewność, jaka panuje obecnie na rynkach. Powodem jest przede wszystkim perspektywa rozwoju pandemii koronawirusa, która wraz z wkroczeniem w chłodne miesiące roku, może nabrać na siłę.

Oprócz tego, czkawką mogą odbić się gospodarcze konsekwencje, z uwagi na pojawiające się skutki uboczne prowadzonej na niespotykaną od dawna skalę ekspansywnej polityki fiskalnej w pierwszej części roku.

– W tym momencie pojawi się niechęć do sprzedaży złota z uwagi na rosnącą niepewność, gdy zmierzamy coraz bliżej wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych – stwierdził Howie Lee, ekonomista w OCBC Bank.

Jeśli chodzi o wybory w USA, które odbędą się na początku listopada, bez wątpienia najważniejszą kwestią jest stan zdrowia obecnego prezydenta, Donalda Trumpa.

Zobacz również: Wielka Brytania: szczepionka zatwierdzona jeszcze w tym roku, twierdzą naukowcy

Plus500

Trump chce udowodnić, że nie daje się COVIDowi

Doktorzy leczący Trumpa z COVID-19 wysyłają w eter sprzeczne informacje o tym jak zaawansowany jest rozwój choroby prezydenta. Trump chce udowodnić wszystkim, że czuje się dobrze i w niedzielę Biały Dom opublikował nagranie, w którym dziękuję on sztabowi medycznemu oraz swoim wyborcom za okazane wsparcie.

Prezydent postanowił także udać się na przejażdżkę, pozdrawiając tłum fanów, którzy zebrali się w Waszyngtonie.

USA: drugi pakiet ratunkowy wcale nie tak blisko

Inwestorzy na rynku surowców czekają na więcej informacji w sprawie negocjowanego od miesięcy pakietu stymulacji fiskalnej, który w połowie zeszłego tygodnia poddany został pomyślnemu głosowaniu przez amerykański Kongres.

Demokraci przepchnęli przez pierwszą izbę swój projekt wsparcia, opiewający na astronomiczną sumę 2,2 bln dol. – mniej więcej tyle samo ile wyniosła pierwsza transza w marcu tego roku. Teraz ustawa zmierza do Senatu, gdzie rządzą Republikanie, a Ci zapewne nie zgodzą się na tak wysoką kwotę i zaproponują 1,5 bln dol.

– Istnieje potrzeba pojawienia się nowego pakietu stymulacji fiskalnej, aby wywołać wzrost cen złota. Bez tego, zauważyć można znaki przemęczenia wkraczającego na rynek metali szlachetnych, a w sentymentach zaczynają przeważać niedźwiedzie – stwierdził Avtar Sandu, menedżer działu rynków surowcowych w Phillip Futures.

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here