Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Złoto próbuje wracać do wzrostów, dziś zyskuje 0,38%, za jedną uncję trzeba płacić 1301$. Na srebrze również możemy obserwować spadki, z tym, że wczoraj rosło ono zaledwie 0,26%, a dzisiejszy ruch w dół niweluje wczorajszy wzrost. Srebro oscyluje po godzinie 13:40 w okolicach 14,74$. Natomiast w przypadku ropy WTI, możemy obserwować wyraźny ruch w górę, po wczorajszej silnej przecenie. W tej chwili zyskuje ona ponad 1%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD) kontynuuje wzrosty

Cena złota kontynuuje wędrówkę w górę. Wczoraj wyznaczałem układ 1:1, który mógł być wykorzystany do dołączenia do kupujących. Korekta była jednak płytsza, przez co ciężko było wejść w pozycje długie. Aktualnie cena ponownie znajduje się w okolicach poziomu 1300$. Tendencja jest w dalszym ciągu wzrostowa, i podtrzymuje swoje z danie z porannego przeglądu rynkowego. W perspektywie kilku najbliższych sesji spodziewałbym się ataku na opór przy 1309,50$, który wynika z górnego ograniczenia układu 1:1 oraz szczytów z 10 kwietnia tego roku. Wsparciem w dalszym ciągu pozostaje poziom 1291$. O powrocie do spadków, można myśleć dopiero w momencie zejścia poniżej strefy przy 1285$, wtedy scenariusz wzrostowy zostanie zanegowany.

Wykres ceny złota XAUUSD 15 maja 2019

Cena srebra (XAG/USD) broni wsparcia cenowego

Cena srebra utrzymuje się powyżej strefy wsparcia przy 14,72$, daje to szansę na wygenerowanie większej korekty wzrostowej. W przypadku zajmowania pozycji długich pamiętajmy o Stop Lossie ponieważ pomimo, że spadki wyraźnie wyhamowały, tendencja jest w dalszym ciągu zniżkująca, niemniej stosunek RR przemawia za pozycjami długimi. W przypadku spełnienia się scenariusza wzrostowego, celem dla pozycji długich pozostaje poziom 15,20$, miejsce to wynika z górnego ograniczenie układu Overbalance. Wcześniej opór może stanowić strefa przy 14,95$.

Wykres ceny srebra XAGUSD 15 maja 2019

Cena ropy (OIL WTI) w konsolidacji

Cena ropy utrzymuje się w lokalnym ruchu bocznymi. Kurs może w dalszym ciągu konsolidować pomiędzy poziomem oporowym przy 62,90$, a ostatnimi dołkami w rejonach 60,25$, gdzie dodatkowo wypada wsparcie wynikające z sekwencji wzrostowej. Większy ruch trendowy powinien się pojawić dopiero w momencie wybicia jednego z tych poziomów.

Wykres ceny ropy WTI 15 maja 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here