Naga Markets

Złoto podchodzi pod 1700 USD za uncję. Kiedy pojawi się dalsza presja spadkowa?Zgodnie z założeniami inwestorów, spokojny początek wczorajszej sesji na rynku złota był tylko ciszą przed burzą. Tuż po publikacji danych dotyczących inflacji w Stanach Zjednoczonych, notowania tego kruszcu gwałtownie zniżkowały, by niewiele później równie dynamicznie odrobić większość tej zniżki i powrócić do rejonu 1675 USD za uncję – oraz pozostać w tych okolicach także dzisiaj rano.

Rynek złota zaje się wyjątkowo nerwowy

Pierwsza reakcja inwestorów na dane dotyczące inflacji – która okazała się wyższa od oczekiwań i wyniosła we wrześniu 8,2% rdr – była intuicyjna. Tuż po danych kluczowe indeksy akcji spadały, amerykański dolar zwyżkował, zaś cena złota mocno kierowała się w dół – jednak już po dwóch godzinach sytuacja na szerokim rynku się zmieniła i dynamicznie odwróciła trendy.

Notowania złota – dane dzienne
Notowania złota – dane dzienne

Chociaż krótkoterminowo na rynku złota pojawiła się duża zmienność, a coraz większa słabość dolara sprzyja wyższym wycenom tego kruszcu –  to w średnioterminowej perspektywie liczy się to, jak do wyższej inflacji podejdzie Fed: a wiele wskazuje na to, że będzie kontynuował jastrzębią politykę.

W takiej sytuacji na rynku złota jeszcze może na nowo pojawić się presja spadkowa. Nie powinna ona doprowadzić do dużych przecen, ale może na jakiś czas przytrzymać cenę poniżej 1700 USD za uncję.


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułCeny ropy naftowej silnie w górę. Rynek surowców szykuje się do wzrostów
Następny artykułCDRL podsumowało sprzedaż po III kwartale br. Spółka jest zadowolona z osiągniętych wyników
Dorota Sierakowska
Finansistka i przedsiębiorca, analityk rynków surowcowych w Domu Maklerskim BOŚ, wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu TREND. Autorka książki „Świat surowców” – pierwszego w Polsce kompleksowego podręcznika dotyczącego inwestowania na rynkach towarowych. Ekspert rynków finansowych w mediach, a także wykładowca i szkoleniowiec w zakresie inwestowania na rynkach surowcowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość ze specjalizacją bankowość inwestycyjna. Pasjonatka podróży i miłośniczka sportów wodnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here