Naga MarketsCena złota (XAU/USD) pod presją. Co mają z tym wspólnego Rosjanie?Po szaleńczym rajdzie na północ, cena złota w końcu rozpoczęła korektę. Na potencjalne osunięcie wskazywała już akcja cenowa z piątku. Ogromna przecena, największa od 2013 roku nastąpiła wczoraj, kiedy kontrakty terminowe na złoto spadły o niemal 5,7 proc. Dziś natomiast testowany jest poziom 1900 dolarów za uncję, który działa jako wsparcie. Skąd tak duże spadki na XAU/USD?

  • Cena kontraktów terminowych na złoto osunęła się najmocniej od 2013 roku
  • Do przeceny mógł się przyczynić optymizm odnośnie wiadomości o szczepionce
  • Dziś złoto testuje ważne wsparcia na poziomie 1900 dolarów za uncję

Rosyjska szczepionka pretekstem do realizacji zysków na złocie?

Kontrakty terminowe na złoto gwałtownie osunęły się podczas wczorajszej sesji, gdy światowe akcje i rentowności amerykańskich obligacji na fali optymizmu odnośnie perspektyw opracowania szczepionki i oznak spowolnienia liczby nowych przypadków COVID-19 w Stanach Zjednoczonych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił we wtorek, że Rosja jako pierwszy kraj zarejestrowała szczepionkę przeciwko koronawirusowi odpowiedzialnemu za pandemię. Szczepionka została opracowana w moskiewskim Instytucie Gamleya po niespełna dwóch miesiącach testów na ludziach

Zapowiedź Putina spotkała się z krytyką ekspertów medycznych. Firmy, w tym AstraZeneca i Moderna Inc. prowadzą obecnie ostatnie fazy testów swoich szczepionek w badaniach, które mają wkrótce przynieść rezultaty.

Ceny żółtego metalu wzrosły do ​​rekordów, przynajmniej częściowo z powodu szkód ekonomicznych spowodowanych pandemią COVID-19, a potencjał opracowania szczepionki został uznany za niedźwiedzi czynnik dla metalu szlachetnego

– Traderzy, którzy szukali pretekstu do zaksięgowania zysków ze swoich byczych pozycji na złocie zwyżkowymi zakładami na złoto, rzucili się na newsy o rosyjskiej szczepionce. Nie miało znaczenia, że ​​było to trochę przetelegrafowane albo, że Rosjanie dopiero rozpoczęli badania fazy 3 – uważa Edward Moya, starszy analityk rynkowy w firmie Oanda.

Cena złota testuje poziom 1900 dolarów za uncję

Spadek ceny złota (kontrakty terminowe) sięgnął wczoraj 5,67 proc. po tym jak wybite zostały minima niedźwiedziej formacji outside bar z 7. sierpnia. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, dziś kurs złota testuje poziom 1900 dolarów za uncję, który może sprawdzić się w roli wsparcia.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
Kontrakty terminowe na złoto – wykres dzienny

Jeśli na koniec dzisiejszej sesji powstanie bycza formacja, a wsparcie zostanie utrzymane, może się okazać, że będzie to koniec korekty i notowania żółtego metalu wrócą do wzrostów. Opór przy tym scenariuszu wypada obecnie w okolicach 2080 – 2090 dol./oz.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here