Naga MarketsCena złota w relacja w dolara porusza się w trendzie wzrostowym, gdzie dołki i szczyty ustanawiane są na coraz wyższych poziomach. W ostatnich tygodniach kupującym udało się pokonać istotny opór w okolicach 1295,60 USD. Dodatkowo kurs zniósł już cały silny impuls spadkowy, który swój początek miał w czerwcu ubiegłego roku.

Widoczna przewaga kupujących może skłaniać do poszukiwania okazji zakupowych. W trendzie wzrostowym sygnałów kupna najczęściej wypatruje się w korekcie do wsparcia.

Wspomniana korekta rozpoczęła się pod koniec ubiegłego tygodnia, a najbliższe wsparcia przedstawiają się następująco:

  • kanał średnich EMA 10/20 z wykresu dziennego zapewnia wsparcie dynamiczne i jak widać sprawdza się podczas cofnięć w obowiązującym trendzie,
  • horyzontalny obszar przy 1295,60 USD wcześniej stanowił opór, a po przełamaniu jego rola zmieniła się we wsparcie,
  • przyspieszona linia trendu wzrostowego biegnącą od dołka z listopada 2018 roku.

Trzy wymienione wyżej obszary / poziomy tworzą strefę konfluencji wsparcia, gdzie wypatrywać można okazji zakupowych. Z kolei przełamanie tej strefy (zamknięcie dnia poniżej) będzie kwestionowało zachowanie dynamiki trendu wzrostowego na złocie.

Kluczowa strefa oporu, którą mogą obrać za cel kupujący stanowi obszar między 1355 – 1465 USD, który skupia maksima z trzech ostatnich lat (2016, 2017, 2018).

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Cena złota w relacja w dolara porusza się w trendzie wzrostowym, gdzie dołki i szczyty ustanawiane są na coraz wyższych poziomach.


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here