Naga MarketsZłoto po silnej przecenie wraca w okolice 1850 USD za uncjęPoczątek nowego tygodnia przynosi ochłodzenie nastrojów na rynkach finansowych, co motywowane jest wzrostem ilości nowych przypadków Covid-19 w Chinach i przywracaniem restrykcji. Uwzględniając jednak historię rozprzestrzeniania się wirusa, wydaje się to być pretekstem do częściowej realizacji zysków. W czwartek mamy poznać założenia pakietu fiskalnego nowej administracji Bidena, co powinno utrzymywać uczestników rynku w dobrych nastrojach i sprzyjać popytowi na ryzyko.

Złoto odbija po korekcie

Propozycja ma dotyczyć m.in. podwyższenia kwoty dodatków dla Amerykanów do 2000 USD oraz całego pakietu inwestycji infrastrukturalnych. Wzrost obaw o popyt z Chin negatywnie oddziałuje na notowania ropy, które cofają się poniżej 52 USD za baryłkę. Złoto natomiast po silnej przecenie z ostatnich godzin wraca w okolice 1850 USD za uncję. Zmienność na rynku żółtego metalu powiązana jest z notowaniami amerykańskiej waluty. Zakładając, że Fed nie zmieni nic w swoim podejściu do polityki monetarnej po wprowadzeniu pakietu fiskalnego, pozytywne środowisko dla notowań złota powinno być utrzymane.

Te artykuły również Cię zainteresują
GOLD.f; Interwał dzienny

Na rynku głównym tematem ostatnich dni jest odbicie dolara, które na początku tygodnia jest kontynuowane i sprowadza notowania głównej pary walutowej poniżej 1.22. Dla części uczestników rynku amerykańska waluta po przecenie z ubiegłego roku może wydawać się wysoce niedowartościowana, stąd długo wyczekiwana korekta na tym rynku. Sytuacja dolara w 2021 roku powinna jednak uzależniona być postawą Fed. Kluczowe jest to, jak dolar reagować będzie na przybliżającą się perspektywę impulsu fiskalnego.

W ostatnich tygodniach tracił bowiem przy twardej deklaracji Fed o utrzymywaniu stóp procentowych na zerowym poziomie jeszcze przez długi czas, co rodzi ryzyko wyższej inflacji. W przeszłości bywało jednak tak, że perspektywa luźniejszej polityki fiskalnej umacniała dolara przez wzrost oczekiwań na odpowiedź ze strony władz monetarnych. Zakładając, że Fed nic nie zmieni w swoim podejściu, trudno jeszcze kreślić pozytywne scenariusze dla amerykańskiej waluty.

Kalendarium makroekonomiczne w tym tygodniu nie należy do najciekawszych, a uwaga rynkowa skupiać się będzie na zmianie przejmowaniu władzy w USA przez administrację Bidena. Plany dalszej ekspansji są oczywiste, bowiem po ubiegłotygodniowych wyborach w Georgii Kongres nie będzie już tu hamulcowym i powinno sprzyjać to popytowi na ryzyko. Elementem niepewności jest natomiast stanowisko wobec Chin i perspektywa poprawy stosunków pomiędzy dwoma największymi gospodarkami.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here