Naga Markets

Złoto po 5000 dol., a srebro za 250 dol.? Rob McEwen twierdzi, że to kwestia czasuCeny złota i srebra mają w najbliższych latach eksplodować, twierdzi Rob McEwen, prezes McEwen Mining. W niedawnym wywiadzie z Michelle Makori, redaktor naczelną Kitco News, McEwen przewidział, że do 2027 roku złoto osiągnie cenę 5000 dolarów za uncję, a srebro – 250 dolarów za uncję. Przypisuje on ten przewidywany wzrost wartości osłabieniu walut fiat, ponieważ rządy angażują się w luźną politykę fiskalną i monetarną, co spowoduje wzrost wartości twardych aktywów, takich jak metale szlachetne.

  • McEwen ma prawie cztery dekady doświadczenia w branży górniczej i sprzedał swoją firmę GoldCorp firmie Newmont za 10 miliardów dolarów w 2019 roku
  • Jeśli chodzi o inflację, McEwen przewiduje, że będzie się ona utrzymywać i wzrastać, mimo że Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe o 450 punktów bazowych
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na Comparic.pl 

Najbliższe lata będą bardzo dobre dla złota, srebra i nie tylko 

McEwen twierdzi, że jako były student historii gospodarczej wie, że złoto i srebro rosną, gdy rządy państw zachodnich “zadłużają” swoje waluty z powodu nadmiernych wydatków fiskalnych. Twierdzi, że rządy próbują wyjść z długów poprzez psucie swojej waluty, co spowoduje znaczną falę dewaluacji walut. McEwen pozycjonuje swój portfel, aby skorzystać z przewidywanego wzrostu cen złota poprzez swoje inwestycje w spółki górnicze, w tym juniorów (małe spółki wydobywające złoto).Twarde aktywa będą zyskiwać na wartości, gdy dolar spadnie w stosunku do innych walut, ponieważ rządy są nieodpowiedzialne. Okradają swoich obywateli, drukując nadwyżki pieniędzy i pożyczając w sposób, w jaki nie powinni… Spójrz na kwotę długu, jaki ma obecnie większość zachodniego świata, jest ogromny – powiedział McEwen.

Notowania złota
Notowania złota

Metale szlachetne mają też inne katalizatory wzrostów niż “tylko” psucie pieniądza. Zdaniem eksperta, w miarę jak producenci samochodów będą starali się produkować więcej pojazdów elektrycznych, nastąpi większa integracja pionowa i konsolidacja łańcucha dostaw. Przewiduje on, że korporacje te uzyskają bezpośrednią kontrolę nad metalami krytycznymi wymaganymi do elektryfikacji, takimi jak miedź, srebro i lit.

Notowania srebra
Notowania srebra

Pomimo presji na całym świecie, aby przejść do elektryfikacji i zielonych źródeł energii, takich jak energia wiatrowa i słoneczna, McEwen zgadza się z Elonem Muskiem, że “nie jest wymagana zmiana w produkcji miedzi w celu przejścia na zrównoważoną energię.” Uważa jednak, że produkcja miedzi będzie napięta w nadchodzących dekadach z powodu niższej produkcji kopalnianej. Te presje podażowe mogą wysłać cenę miedzi wyżej pod koniec dekady.

Polecamy również: Kurs srebra może przebić 100 dol. za uncję. Elon Musk i Tesla napędzą nową hossę?

W styczniu dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, napisał na Twitterze, że „przejście na zrównoważoną energię nie wymaga żadnych zmian w produkcji miedzi”, pomimo presji na całym świecie, aby przejść w kierunku elektryfikacji i tak zwanych zielonych źródeł energii, takich jak energia wiatrowa i słoneczna.

McEwen zgodził się z Muskiem, ale powiedział, że produkcja miedzi będzie napięta w nadchodzących dziesięcioleciach z powodu niższej produkcji w kopalniach.

AVA Trade

AVA TradePartnerem portalu Comparic.pl jest AVA Trade  broker oferujący handel CFD na waluty, akcje, towary, kryptowaluty, indeksy i opcje. AvaTrade dostarcza szeroką gamę platform dla traderów na każdym poziomie zaawansowania.

Poznaj możliwości oferowane przez AvaTrade

Musisz nadrobić tę stratę. W tej chwili nie obserwujemy wzrostu produkcji. Słyszycie o nowych kopalniach miedzi, ale duża część istniejącej produkcji spada. Gatunek spada, a tonaż spada – stwierdził McEwen.

Jeśli chodzi o inflację, McEwen przewiduje, że będzie się ona utrzymywać i wzrastać, mimo że Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe o 450 punktów bazowych, starając się ograniczyć inflację. Wskazuje on na swoje doświadczenie w branży górniczej, które, jak mówi

Ekspert, prawidłowo przewidział wcześniejsze podwyżki stóp procentowych przez Fed, powiedział, że Fed będzie „opierał się podwyższeniu stóp procentowych”.

Będzie tendencja do wstrzymania podwyżek stóp procentowych, ale myślę, że to tymczasowe. Stawki będą wyższe – powiedział.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułAkcje Tesla Inc. spadły trzecią sesję z rzędu. Elon Musk ma coraz więcej problemów?
Następny artykułRopa naftowa nie może się podnieść po zeznaniach Powella. Nie pomagają nawet dobre dane
Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem