Naga MarketsZłoto po 3000 USD za uncję w ciągu kilku miesięcy - przewiduje GarofaloCeny towarów rosną na całym świecie, zwłaszcza przez problemy z łańcuchami dostaw. Następne w kolejce do silnych wzrostów może być złoto, uważają  byli szefowie Goldcorp Inc. Podają jednak inne powody potencjalnej zwyżki żółtego metalu.

Złoto może wzrosnąć do 3000 USD w ciągu kilku miesięcy

David Garofalo i Rob McEwen, byli szefowie Goldcorp Inc. przewidują, że inwestorzy wkrótce zorientują się, iż globalna presja inflacyjna jest mniej przejściowa i bardziej intensywna niż sugerują to banki centralne oraz wskaźniki cen konsumenckich.Kiedy ta świadomość się pojawi, atrakcyjność złota jako składnika aktywów chroniącego przed inflacją prawdopodobnie spowoduje wzrost cen do 3000 USD za uncjęm, uważa Garofalo. Ten wzrost stanowiłby „zaliczkę” do długoterminowej prognozy McEwena wynoszącą 5000 dolarów za uncję złota.

Według Garofalo, silnego umocnienia złota na rynkach można spodziewać się stosunkowo szybko, nawet w ciągu kilku miesięcy.

— Mówię o miesiącach. Reakcja jest zwykle natychmiastowa i gwałtowna, kiedy to się dzieje. Dlatego jestem przekonany, że złoto osiągnie 3000 dolarów za uncję w ciągu miesięcy, a nie lat – sugeruje Garofalo.

fpmarkets

Tymczasem notowania złota na rynku spot wznoszą się ponad kanał średnich ze 100 i 200 dni, które działają jako dynamiczny opór. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, cena testowała ten opór już w piątek, ale bykom ostatecznie nie udało się go pokonać.

Złoto po 3000 USD za uncję w ciągu kilku miesięcy - przewiduje Garofalo

Krótkoterminowe wsparcie na XAU/USD zapewnia 20-dniowa średnia (środkowa wstęga Bollingera(.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc cena akcji | ciech kurs akcji | cd projekt cena akcji | ciech giełda | aktualny kurs korony czeskiej | azoty akcje rekomendacje | usd notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here