Naga MarketsChociaż ostatnio nastroje na globalnych rynkach rozweseliła nadzieja na koniec lockdownów, analitycy Citibanku utrzymują swoje gołębie prognozy dla benchmarku energetycznego, biorąc pod uwagę większy niż oczekiwano wzrost zachorowań. Podobnego zdania są eksperci z Goldman Sachs. Tymczasem zdaniem analityków, złoto może jeszcze nieznacznie skorygować w rejon 1800 USD przed kolejnym silnym impulsem wzrostowym.

  • Prezydencja Bidena zbliży do siebie Rosję i Arabię ​​Saudyjską
  • Nastąpiło obniżenie prognozy dla cen ropy o 5 USD na 2021 r.
  • Ostatnie wydarzenia na świecie nie zmieniają sentymentu pro-wzrostowego dla metali szlachetnych

Citibank obniża prognozy cen ropy WTI i Brent na 2021 r. o 5 USD

Bank spodziewa się również, że grupa OPEC + będzie nadal przestrzegała umowy o ograniczaniu produkcji do czwartego kwartału 2020 r. i do pierwszego kwartału przyszłego roku, zamiast zwiększać produkcję w styczniu.

W raporcie podkreślono obniżenie prognozy cen ropy o 5 USD na 2021 r., wskazując jednocześnie 54 USD i 49 USD jako odpowiednie ceny dla ropy Brent i WTI.

Spodziewalibyśmy się, że prezydencja Bidena zbliży do siebie Rosję i Arabię ​​Saudyjską, wzmacniając ich zgodność w zarządzaniu rynkami ropy naftowej w ramach OPEC + – napisano w raporcie.

Jednocześnie Goldman Sachs obniżył prognozę dotyczącą ropy naftowej Brent na I kwartał 2021 r. do 47 USD za baryłkę z poprzedniej prognozy na poziomie 51 USD/brk.

Odnowienie lockdownów na całym świecie to główny powód zmartwień o popyt na czarne złoto – podkreślono.

Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview
Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview

Złoto: Citibank obniża krótkoterminowy cel dotyczący korekty do 1800 USD

Myślmy o kupnie złota na obecnych poziomach, ponieważ ostatnie wydarzenia na świecie w żaden sposób nie zmieniają sentymentu pro-wzrostowego do metali szlachetnych. Puste pieniądze będą nadal płynąć w ogromnych ilościach na rynek. Pozostaje być bykiem na tym rynku, dopóki główne stopy Fed nie osiągną przynajmniej 1% – wskazano w raporcie.

Eksperci zastanawiają się jedynie czy czas na zakup jest odpowiedni. Uważnie obserwują wsparcie na 1850 dolarów, ponieważ rynek z łatwością mógłby spaść do poziomu 1750-1800 dolarów, zanim sentyment się zmieni.

Nadal prognozujemy cenę złota po 2300 USD w ciągu 6-12 miesięcy – podsumowano.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here