Naga MarketsZłoto po 1956 dol. za uncję, spekulanci redukują pozycje na złocie z COMEXCena złota w poniedziałek rano stara się wydobyć z miejscowego dołka po najgorszym tygodniu dla notowań kruszcu w ostatnich 5 miesiącach. Na rynku brakuje jednak silniejszych bodźców, które miałyby wpłynąć na pozytywne sentymenty windujące cenę złota w górę.

  • Negatywne dane z sektora usług Chin oraz USA pomogły wzrostowi ceny złota jednak nie wpłynęły gwałtownie na notowania.
  • Według amerykańskiej agencji regulującej rynek surowcowy w USA, spekulanci zredukowali pozycję na złocie COMEX.
  • W tym tygodniu Stany Zjednoczone oraz Chiny będą weryfikować umowę handlową obowiązującą od początku tego roku.

Złoto ponownie powyżej 1950 dol. za uncję

Cena za złoto spot w poniedziałek rozpoczęła niżej niż piątkowa cena zamknięcia na poziomie 1944,71 dol. za uncję, jednak stopniowo notowania odbudowywały się i na ten moment cena za uncję złota wynosi około 1954 dol., co przekłada się na 0,45-proc. wzrost.

Te artykuły również Cię zainteresują
Złoto po 1956 dol. za uncję, spekulanci redukują pozycje na złocie z COMEX
Notowania złota spot. Źródło: tradingview.com

Na ten moment brak silnych impulsów, które miałyby gwałtownie wpłynąć na wycenę złota, jednak warto zwrócić uwagę na dane z Chin i USA opublikowane w piątek. Dotyczyły one sektora usług i w obu przypadkach nieco zawiodły one oczekiwania analityków.

Choć sprzedaż detaliczna w Stanach Zjednoczonych wzrosła w lipcu względem czerwca o 1,2%, to analitycy spodziewali się odbudowy sektora w zeszłym miesiącu o blisko 2%.

Zobacz również: Ropa Brent powyżej 45 dol. za baryłkę, Chiny importują rekordowe ilości ropy

Japońska gospodarka skurczyła się już trzeci kwartał z rzędu, a redukcja PKB wyniosła aż 7,8% w II kw. względem I kw. 2020 r. co oznacza rekordową zapaść w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Co może cieszyć inwestorów działających na rynku złota, to według informacji podanej w piątek przez US Commodity Futures Trading Commission (CFTC), znacznie zredukowane zostały pozycje spekulantów na złocie i srebrze notowanym na COMEX. Takie oczyszczenie waloru z krótkoterminowych traderów może przynieść rezultat w postaci nieco mniejszej zmienności notowań kruszcu.

Pozytywną wiadomością jest także rekordowe zamówienie Chin na amerykańską ropę, które opiewa na 20 mln baryłek dostarczonych w sierpniu i wrześniu. W tym tygodniu nastąpić ma także wznowienie negocjacji umowy handlowej między USA i Chinami.

Notowaniom złota może pomóc także słabnący dolar, który w tym momencie zdaje się rozpoczynać tydzień deprecjacją. Indeks dolara na ten moment znajduje się na granicy 93,000 pkt., czyli o 0,08% niżej niż na końcu piątkowej sesji.

Autor poleca również:

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here