Naga MarketsCena złota po 1800 dolarów. Kurs XAU/USD testuje ważną barieręPo wybiciu z ponad 2-miesięcznej konsolidacji, cena złota na rynku spot w końcu osiągnęła ważny target. Mowa tu o wyczekiwanym przez inwestorów poziomie 1800 dolarów za uncję. Kurs XAU/USD na wykresie dziennym porusza się przy tym bardzo technicznie i dał szansę na dołączenie do panującego trendu wzrostowego. Jaki może być następny cel byków?

  • Trend wzrostowy zaprowadził kurs złota do poziomu 1800 dolarów za uncję
  • Notowania XAU/USD poruszają się technicznie
  • Kolejny cel może stanowić okrągły poziom 1900 dolarów

Złoto (XAU/USD) tak drogie było ostatnio w 2011 roku

W marcu br. złoto zaliczyło silny spadek w stosunku do dolara, ale jeszcze w tym samym miesiącu doszło do odbicia. Całość strat udało się odrobić do połowy kwietnia, a po wybiciu nowego szczytu notowania XAU/USD utknęły w konsolidacji.

Ruch w zakresie między wsparciem w pobliżu 1683 USD a oporem blisko 1747 USD odbywał się przez ponad 2 miesiące. W czerwcu doszło jednak w końcu do zgodnego z trendem wybicia w górę, a wcześniejszy opór zamienił się we wsparcie.

Okazja do zajęcia pozycji długiej pojawiła się wraz z utworzeniem byczego pin bara (z 26. czerwca), który wskazywał na pozytywny test nowego wsparcia. Kilka dni później była jeszcze okazja na dołączenie w trakcie korekty do 50-procentowego zniesienia pin bara.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Kurs złota (XAU/USD) – wykres dzienny

Dziś natomiast notowania osiągnęły pierwszy target znajdujący się na poziomie 1800 USD za uncję. Obszar przy 1790 – 1800 USD stanowi opór, który odgrywał istotną rolę w 2011 oraz 2012 roku.

W przypadku kontynuacji trendu wzrostowego, po skutecznym wybiciu wspomnianej wyżej strefy oporu, cena może zwyżkować do kolejnego celu na poziomie 1900 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here