Naga MarketsSztabki złota Cena złotaW środę 7 sierpnia 2019 roku kontrakty futures na złoto dotarły do bariery 1500$, nawet ją wybijając! Popyt na złoto jest napędzany eskalacją konfliktu na linii USA – Chiny, globalnym spowolnieniem. Pomagają także banki centralne na całym świecie, które zaczynają łagodzić politykę pieniężną. Metal szlachetny uchodzi za “bezpieczną przystań”. Cena złota w środę wynosi 1499$ (na rynku kontraktów terminowych).


Cena złota powyżej 1500$

Cena złota na platformie Comex wynosiła aż 1503,30$ (wzrost na 1,3%). Biorąc pod uwagę cały 2019 rok, wzrosty wynoszą już 17%. Ostatni impuls w górę złoto zawdzięcza bankom centralnym z Nowej Zelandii i Indii, gdzie inwestorzy zostali zaskoczeni większymi obniżkami stóp procentowych. Ruch w górę można było obserwować także na srebrze. Metale szlachetne wyraźnie zyskują w ostatnim czasie, jeżeli konflikt na linii USA – Chiny będzie przybierał na sile, niewykluczone są dalsze wzrosty. Poza tym rynek wycenia kolejne obniżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych w tym roku. Goldman Sachs spodziewa się, że do końca 2019 roku będą aż trzy cięcia.

Zobacz także: Poranny przegląd rynków: RBNZ zaskakuje rynek! Jak reaguje kurs dolara nowozelandzkiego?

Jak powiedział Jingyi Pan z IG Asia: „Rozwój wydarzeń od czasu zagrożenia taryfami przez prezydenta Donalda Trumpa jeszcze bardziej zmniejszył prawdopodobieństwo zawarcia umowy amerykańsko-chińskiej w najbliższym czasie”,  „Biorąc pod uwagę takie tło, wzrosty na złocie nie powinny być wielkim zaskoczeniem”

Wykres złota rynek futures
Źródło: Bloomberg

Sytuacja techniczna na złocie (CFD)

Cena na kontrakcie CFD na złoto jest wyceniana nieco niżej, niemniej ruchy są takie same. Aktualnie, patrząc na interwał czasowy H1, kluczowe jest wsparcie wynikające z dolnego ograniczenia układu Overbalance. Na ostatniej fali rynek wykonał już dwie tego samego zasięgu korekty (fioletowe prostokąty). Jeżeli w najbliższych dniach dojdzie do korekty, popyt powinien się uaktywnić przy poziomie 1473$.

Złoto 7 sierpnia 2019 roku
Złoto, interwał H1

Pomimo, że ostatnie wzrosty są bardzo pokaźne, rynek ma sporo miejsca do dalszego ruchu w górę. Patrząc na przedział czasowy W1, cena dotarła do niezlisienia 50% ostatniej fali spadkowej. Jeżeli mierzenie zostanie pokonane, droga do kolejnego współczynnika Fiobo -61,8%, zostanie otwarta.

Cena złota 7 sierpnia 2019
Złoto, interwał W1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here