Naga Markets

Złoto po 1500 czy 2000 dolarów w 2020 r.? Dowiedz się z tego raportuANZ Bank jest zdania, że w 2022 roku złoto będzie kosztowało zaledwie 1500 dolarów, z kolei Goldman Sachs zakłada, że uncja żółtego metalu wzrośnie do 2000 dolarów. Która z dużych instytucji finansowych ankietowanych przez agencję Reutera ma rację? Odpowiedzi na to pytanie w najnowszym raporcie szukają analitycy Conotoxia Ltd.

  • Mediana prognoz dla złota w 2020 roku wskazuje na utrzymanie poziomów 1700-1800 dolarów za uncję, czyli zbliżonych do obecnych
  • Jeżeli jednak kurs dolara będzie silnie wzrastał wraz z podwyżką stóp procentowych w USA i na świecie, złoto może mocniej tracić
  • Najbardziej mało prawdopodobna w tym momencie wydaje się prognoza silnego wzrostu cennego kruszcu i powrót w okolice 2 tys. dol.
  • Więcej informacji w najnowszym raporcie autorstwa Conotoxia.

Złoto ma wrócić do poziomów z 2020 roku. 500 dolarów „rozstrzału” na wykresie

W pandemicznym 2020 roku za złoto na początku płacono mniej niż 1450 dolarów za uncję, gdy świat ogarnął strach związany z Covid-19, aby następnie wzrosnąć w ciągu kilku miesięcy do niemal 2100 dolarów za uncję.Żółty metal zyskiwał ponad 40% w okresie od marca do sierpnia, następnie wszedł natomiast w kanał spadkowy, który w 2021 przekształcił się w konsolidację, której złoto cały czas się trzyma. Analitycy ankietowani przez Reuters są zdania, że poziomy widziane w 2020 znowu mogą powrócić na rynek, nie są jednak zgodni czy mowa o ówczesnych maksimach, czy też minimach.

– Prognozy cen złota na 2022 r. są dość zróżnicowane, ale zdają się nie wskazywać na bardzo duże wahania i bardzo silne trendy. Z najniższą prognozą według ankiety Reuters znajdować się może ANZ Bank, który szacuje poziom 1500-1600 USD za uncję w 2022 r. ze względu na zmniejszające się programy luzowania ilościowego oraz wzrost stóp procentowych – komentują analitycy Conotoxia Ltd. w swoim najnowszym raporcie z prognozami na 2022 r.

Zobacz również: Prognoza ceny złota w 2022 roku i dalej

Po przeciwnej stronie znalazł się Goldman Sachs zakładający powrót do 2000 dolarów w 2022 roku. Jest to prawdopodobne jeżeli globalne ożywienie gospodarcze się wyczerpie, a presja inflacyjna okaże się bardziej trwała niż początkowo sądzono. Z całą pewnością żółty metal odzyskałby wtedy swój blask.

– Z kolei BMO Capital Markets i UBS Global Wealth Management przewidują, że cena złota w 2022 r. wyniesie średnio od 1700 do 1800 USD za uncję, utrzymując poziomy obserwowane w 2021 r. – dodaje Conotoxia Ltd.

Złoto po 1500 czy 2000 dolarów w 2020 r.? Dowiedz się z tego raportu
Prognozowane poziomy dla rynku złota według dużych instytucji finansowych. Źródło: Tradingview.com

Conotoxia
PRESTIŻ POLSKIEJ GRUPY.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Prognozy dla rynku Forex na 2022 rok. Pobierz bezpłatny raport!

Conotoxia Ltd. w swoim najnowszym ebooku przygląda się między innymi zmianom gospodarczym, które zaszły na przestrzeni 2021 roku oraz temu jaki wpływ będzie miało to na przyszły rok. Najnowsza publikacja odpowiada na następujące pytania:

  • Czy Fed znacząco zacieśni politykę monetarną? Jak to może wpłynąć na dolara?
  • Indeksy giełdowe – bańka czy racjonalna wycena w cyklu koniunkturalnym?
  • Potencjalne perspektywy dla ropy naftowej – czy paliwa wreszcie zaczną tanieć?
  • Czy złoto najlepsze ma już za sobą?
  • Możliwe perspektywy dla PKB i widmo inflacji w 2022 r.

POBIERZ RAPORT: PROGNOZY NA 2022 ROK

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania jsw | notowania wp | gpw pko | cena akcji amica | cfd jak działa | cd notowania | dlaczego akcje pgnig spadają |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułKursy walut w Trzech Króli: ile kosztuje euro, dolar, funt i frank 6 stycznia?
Następny artykułAkcje Asseco Poland napędziły indeks WIG Informatyka. Wzrósł o ponad 21% w 2021
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here