Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie złoto znajduje się na nieznacznym plusie wynoszącym +0,30%, cena znajduje się nieco powyżej strefy oporowej, za jedną uncję trzeba płacić 1289,45$. Srebro traci po godzinie 12:00 zaledwie 0,03%, po wczorajszych wzrostach niemal 0,5%. Natomiast w przypadku ropy WTI, możemy obserwować kontynuację spadków, w tej chwili traci ona 0,5 punktu procentowego. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD) konsoliduje pod oporem

Cena złota zgodnie z oczekiwaniami znajduje się powyżej wyznaczanej wczoraj strefy oporowej przy 1285$, co powinno skutkować dalszymi wzrostami. Pierwszym celem dla kupujących jest linia poprowadzona po ostatnich szczytach, a następnie równość z poprzednią korektę – 1309,5$. Pogłębiające się spadki na światowych indeksach mogą sprzyjać umocnieniu na tym surowcu. Wciąż brakuje porozumienia na linii USA-Chiny. Technicznie sytuacja może zmienić się na negatywną, dopiero po zejściu poniżej strefy wsparcia przy 1285$.

Cena złota XAUUSD 8 maja 2019

Cena srebra (XAG/USD) broni wsparcia cenowego

Cena srebra konsoliduje w okolicach linii poprowadzonej po ostatnich szczytach. Jeżeli zostanie ona ostatecznie wybita, spodziewałbym się wzrostów w kierunku poziomu 15,20$, czyli górnego ograniczenie układu Overbalance. Aktualnie brakuje jednak sygnału, aby zając pozycję, stosunek RR również nie zachwyca, należy więc wstrzymać się z transakcjami do rozjaśnienia sytuacji. Zejście poniżej 14,72$, zaneguje scenariusz wzrostowy.

Cena srebra XAUUSD 8 maja 2019

Cena ropy (OIL WTI) odbija od strefy oporowej

Cena ropy WTI zgodnie z oczekiwaniami kontynuuje ruch w dól. Celem dla sprzedających jest w dalszym ciągu zejście w okolice 60$, nawet niżej, tendencja zmieniła się na spadkową. Aktualnie kluczowa oporem pozostaje strefa przy 62,80$, dopiero jej wybicie, będzie świadczyć o powrocie do wzrostów.

Cena srebra ropy WTI 8 maja 2019


Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here