Naga MarketsZłoto pewniejszą inwestycją od akcji. S&P 500 straci na niespokojnym rynkuZłoto i amerykańskie akcje mogą zakończyć dodatnią korelację podczas kolejnej rundy zawirowań na rynku. Powrót turbulencji i ponowna awersja do ryzyka na rynkach finansowych mogłaby skończyć trzymiesięczny okres w którym zarówno bezpieczna przystań jaką jest złoto, jak i aktywa ryzykowne typu akcje rosły łeb w łeb. Żółty metal kontynuuje aprecjację kosztując w czwartek 2050 USD za uncję, podczas gdy indeks S&P 500 zakończył wczorajszą sesję na poziomie 3327, najwyższym od 21 lutego.

  • Kolejny wzrost awersji do ryzyka może spowodować zróżnicowanie wyników akcji i złota
  • Sprzyjające warunki fiskalne i monetarne utrzymają wzrost cen żółtego kruszcu
  • Prawie 11% wzrost metalu szlachetnego przewyższył wszystkie inne aktywa w zeszłym miesiącu, nawet gdy S&P 500 osiągnął najlepszy wynik w lipcu od dekady

Złoto silnie wykupione. Żółty metal pewniejszy od akcji

Ponowne pogorszenie sytuacji w światowej gospodarce i wdrożenie kolejnych blokad powinno uderzyć w rynek akcji, ale pozostawić złoto w silnej pozycji, uważają eksperci z Societe Generale.

Te artykuły również Cię zainteresują
Złoto przewyższa w ostatnich miesiącach wzrostami indeks S&P 500

Chociaż korelacja między złotem, a akcjami stała się wysoce dodatnia od marcowego dołka na ryzykownych aktywach, kolejny poważny atak awersji do ryzyka może spowodować zróżnicowanie wyników akcji i złota – napisali stratedzy SocGen, w tym Jitesh Kumar.

Sprzyjające warunki fiskalne i monetarne utrzymają wzrost cen złota, nawet jeśli zarządzi się więcej blokad, twierdzą stratedzy SocGen. Ich zdaniem zdenerwowanie z powodu wyższych podatków korporacyjnych lub od zysków kapitałowych w przypadku wygrania przez Joe Bidena wyborów prezydenckich w USA może wbić klin między te dwie klasy aktywów na długo przed listopadowym głosowaniem.

Zarówno długoterminowi, jak i krótkoterminowi inwestorzy kupują złoto. Tego rodzaju jednolite myślenie często prowadzi do korekty danego zasobu. Jednak jeśli dolar się odbije i złoto spadnie, inwestorzy powinni kupić ten spadek – napisali w raporcie analitycy z BCA Research.

Złoto silnie wykupione. Nie powstrzyma to dalszych wzrostów?

Wzrost cen złota posunął się za daleko, wynika z 14-dniowego wskaźnika względnej siły RSI, który wynosi obecnie około 88. Jest to obszar, który wielu analityków nazywa „znacznym wykupieniem”. Prawie 11% wzrost metalu szlachetnego przewyższył wszystkie inne aktywa w zeszłym miesiącu, nawet gdy S&P 500 osiągnął najlepszy wynik w lipcu od dekady.

Jeśli warunki gospodarcze będą się nadal pogarszać, a Fed będzie zmuszony poważnie rozważyć ujemne stopy procentowe, może to być negatywne dla akcji. Jednocześnie należałoby się spodziewać, że spadki w złocie będą kupowane w coraz bardziej niepewnym środowisku – podsumowali stratedzy SocGen.

Według wskaźników technicznych ceny złota wyglądają na silnie wykupione
Według wskaźników technicznych ceny złota wyglądają na silnie wykupione

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here