Naga MarketsKurs złota w końcu definitywnie powrócił ponad 1500 USD za uncję i z marszu przebił linię szyi podwójnego dołka pod postacią lokalnych szczytów 1550 USD za uncję. Otwiera to drogę do zwyżki w okolice 1640 USD, gdzie leży 76,4 proc. zniesienia Fibo ostatniego załamania kursu.

Po drodze oporem jest 1606-1611 USD za uncję, czyli szczyt z 8 stycznia i poziom 61,8 proc. zniesienia Fibo dotkliwej, spadkowej korekty. Kluczowe wsparcia przy 1450 pkt, czyli jesienne dołki i 55- tygodniowa średnia ruchoma przestały być pod presją.

Po fazie załamania płynności, kruszec wraca do wzrostów. Odgrywa się podobny scenariusz jak w 2008 roku. Pozostajemy pozytywnie nastawieni do perspektyw złota i oczekujemy wyjścia ponad 1700 USD za uncję. Przywrócenie płynności rynkom finansowym przez banki centralne oznacza ostre spadki rentowności obligacji skarbowych a niepewność związana z perspektywami gospodarek napędzać będzie powrót kapitału do bezpiecznych przystani. Duża liczba długich pozycji spekulacyjnych po ostatnim załamaniu nie jest już przeszkodą.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here