Naga MarketsZłoto odzyska blask w 2021 r., ropa pod presją: Poznaj prognozy TMS BrokersBieżący rok powinien przynieść powrót do wyraźniejszych wzrostów złota na rynkach surowców w obliczu luźnej polityki pieniężnej prowadzonej przez główne banki centralne, uważają analitycy TMS Brokers. Na odbudowie światowej gospodarki ma skorzystać również srebro, natomiast ropa naftowa w pierwszych sześciu miesiącach roku może znajdować się pod podażową presją.

  • W 2021 roku wzrosnąć ma popyt nie tylko na złoto spot oraz kontrakty terminowe związane z instrumentem, ale również popyt jubilerski
  • Rynek czarnego złota (ropy) znajdzie się natomiast pod presją ze strony decydentów OPEC+ i TMS Brokers dopiero w drugiej połowie roku spodziewa się stabilizacji cen w okolicach 50 dolarów za baryłkę
  • Pobierz pełny raport z prognozami inwestycyjnymi i sprawdź spojrzenie TMS również na inne rynki, w tym dolara i złotego

Złoto zaświeci ponownie w 2021 roku i powróci do wzrostów

Pandemia koronawirusa spowodowała, że złoto cieszyło się ogromną popularnością wśród inwestorów na przestrzenie 2020 roku, co pozwoliło mu osiągnąć historyczne maksima powyżej 2 tys. dol. za uncje jeszcze w sierpniu. Następnie rozpoczęła się jednak korekta, która w listopadzie zepchnęła ceny chwilowo poniżej 1800 dol. za uncję i od tej pory cenny kruszec nie powrócił do wyraźnego trendu wzrostowego. Zdaniem TMS powinno się to jednak zmienić w rozpoczynającym się roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Złoto w 2021 roku powinno powrócić do długoterminowego wzrostowego trendu. Listopadowe spadki należy traktować jedynie jako korektę w notowaniach. Ultra-luźna polityka monetarna prowadzona przez główne banki centralne oraz permanentnie utrzymywane bardzo niskie stopy procentowe – wszystko to przemawia za dalszymi wzrostami szlachetnego metalu. Srebro też powinno skorzystać na odbudowie światowej gospodarki po ustaniu pandemii – napisano w raporcie TMS Brokers.

ODBIERZ RAPORT Z PROGNOZAMI NA 2021 R.

Zobacz również: Rajd euro na początku roku może nabrać rozpędu, uważa TMS Brokers

Ropa naftowa nie będzie mogła liczyć na łaskę inwestorów?

Świat łączy nadzieja na szybki powrót do normalności, dlatego przystępuje do masowych szczepień. Ożywienie gospodarcze, które będzie temu wszystkiemu towarzyszyć, napędzi popyt na surowce energetyczne, w tym na ropę, jej ceny jednak nie poszybują w górę zdaniem TMS Brokers.

Bez wątpienia przed OPEC+ stoi nie lada wyzwanie uzyskania równowagi na rynku. Zbyt szybkie rozluźnienie restrykcji wydobycia spowoduje spadki cen. Zbyt ostrożne podejście może skutkować dalszymi wzrostami notowań surowca, a w konsekwencji może dojść do rozłamu i wzrostu produkcji na rynku amerykańskim. Zakładamy, że cena ropy w pierwszych 6 miesiącach roku powinna znajdować się pod presją, zaś druga połowa roku może przynieść stabilizację na wyższych poziomach, ok 50 USD/oz – komentowali analitycy domu maklerskiego.

Zobacz również: Złoty tani na tle historycznym, powinien odrabiać do franka w 2021 r.

Inne prognozy surowców, które również mogą Cię zainteresować:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here