Naga MarketsZłoto zawsze uważane było za bezpieczną przystań. Ostatnimi jednak czasy okazało się, że w okresie szoku gospodarczego wywołanego przez pandemię koronawirusa kruszec ten miał swój słaby okres. Okazało się bowiem że począwszy od 9 marca złoto zaliczyło silny spadek w okolice minimów z 2019 roku. W obecnej chwili złoto odrabia te spadki z perspektywą trendu wzrostowego.

  • W perspektywie obniżania przez FED stóp procentowych do zera następuje ucieczka inwestorów w kierunku złota
  • Przed nami realny scenariusz zdobycia przez kurs XAU/USD maksimum na poziomie 1880 dolarów
  • Interesująca sytuacja na niskich ramach czasowych. Czy to dobry moment na przyłączenie się do trendu wzrostowego?

Najpierw dolar a potem złoto, przemyślana strategia inwestorów czy panika?

W pierwszym kwartale tego roku, zdominowanym przez kryzys koronawirusa, oczy wszystkich inwestorów skierowane były w kierunku polityki Donalda Trampa. Teraz wygląda na to, że sytuacja się odwraca. Zapewne wynika to z faktu, że banki centralne z całego świata w celu ratowania gospodarki obniżają stopy procentowe do rekordowo niskich poziomów. W pewnym sensie możemy dostrzec tutaj przemyślaną strategię przepływu kapitału najpierw w kierunku dolara, a dopiero w drugiej kolejności w kierunku złota.

Kiedy rząd USA ogłosił największy pakiet pomocowy Covid-19 opiewający na 2 biliony dolarów, odpływ kapitału z Europy oraz rynków wschodzących był zauważalny gołym okiem. Kurs EUR/USD zaczął spadać, co w efekcie oznaczało, że dolar się umacniał. Wygląda też na to, że znaczna cześć kapitał została skoncentrowana na Dolarze przez co kurs XAU/USD także tracił. Teraz w perspektywie obniżenia stóp procentowych przez FED do zera, najprawdopodobniej obrany przez inwestorów kurs na USD, może przybrać nowy kierunek i wywołać spodziewaną gorączkę złota.

Zobacz także: Arabia Saudyjska porywa się z motyką na słońce?

Kolejne szyty, poziomy psychologiczne

Biorąc pod uwagę ryzyko kryzysu gospodarczego istnieje realny scenariusz, że kurs XAU/USD zaliczy kolejne szczyty i dotrze nawet do poziomu 1880 dolarów. Wcześniej jednak musi pokonać psychologiczną barierę 1170 dolarów.

Kurs XAU/USD, perspektywa tygodniowa, źródło TradingView

W perspektywie dziennej widzimy opór w okolicach 1660 dolarów. W momencie prawdopodobnego przebicia tego oporu, kolejna bariera z jaką mamy do czynienia znajduje się w na poziomie 1680 dolarów.

Kurs XAU/USD, perspektywa dzienna, źródło TradingView

W perspektywie godzinowej widzimy interesującą sytuację. Kurs XAU/USD znajduje się, bowiem w konsolidacji co może sprawić, że moment ten zostanie podchwycony przez inwestorów w celu przyłączenia się do rozwijającego trendu wzrostowego.

Kurs XAU/USD, perspektywa jednogodzinowa, źródło TradingView

Całkiem prawdopodobne jest, że zagęszczenie zleceń powyżej  poziomu 1660 dolarów tej konsolidacji spowoduje silne wybicie górą i otwartą drogę do zdobywania kolejnych maksimów.

Zobacz także: Bitcoin, złoto i srebro pomogą podczas kryzysu – uważa Robert KiyosakiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here