Naga Markets

Cena złota (XAU/USD) wzrasta trzecią sesję z rzędu osiągając w piątek poziom 1850 USD za uncję. Słabszy dolar amerykański dodaje sił żółtemu metalowi, który po raz pierwszy od czterech tygodni zakończy tydzień świecą wzrostową, donoszą ekonomiści z Commerzbanku. Obecnie kurs testuje 200-dniową średnią ruchomą (DMA) w okolicach 1840 USD, co wskazuje, że sytuacja techniczna nadal nie jest korzystna, donosi Benjamin Wong, strateg w DBS Banku.

Prognoza cen złota: XAU/USD zakończy tydzień wyżej po raz pierwszy od czterech tygodni – Commerzbank

Wzrost trwa, co oznacza, że ​​złoto może zakończyć tydzień powyżej poziomu otwarcia po raz pierwszy od czterech tygodni. Fakt, że dolar amerykański był zauważalnie słabszy od wczoraj, sprzyja żółtemu metalowi – napisano w raporcie.Co więcej, zdaniem ekspertów kontr-ruch jest nieco spóźniony po wyraźnej fazie słabości od końca kwietnia.

Przykładowo wskaźnik siły względnej (RSI) był blisko wyprzedanego terytorium przez około tydzień, zanim cena zaczęła wczoraj rosnąć – dodano.

Cena złota nadal walczy, sytuacja techniczna nie jest korzystna – DBS Bank

Złoto odnotowało w maju spadek o 6,9%. Kurs XAU/USD teraz testuje 200-dniową średnią ruchomą (DMA) na poziomie 1840 USD, co wskazuje, że sytuacja techniczna nie jest korzystna, donosi Benjamin Wong, strateg w DBS Banku.

Trend spadkowy jest wzmocniony, dopóki cena złota pozostaje pod chmurą Ichimoku i pod wpływem ujemnego sygnału oscylatora MACD – wskazano w raporcie.

Negatywne wyniki złota w ostatnim czasie czerpią siłę zarówno z niesłabnącego wzrostu realnych stóp zwrotu w USA, jak i spadku zasobów funduszy giełdowych złota, zauważyli eksperci. Ich zdaniem należy uważać bacznie na realne stopy kapitalizacji w USA, ponieważ złoto, które jest aktywem nieoprocentowanym, zyskuje głównie w środowisku o ujemnych stopach procentowych.

POBIERZ EBOOK DARIUSZA DARGO. POZNAJ STRATEGIĘ PA + MACD

NED

Opór kanału na poziomie 1842 USD to pierwszy ważny poziom do przełamania w celu przywrócenia słabnącego zaufania. Zapora w postaci 100-DMA na 1885 USD jest równie solidna. Z drugiej strony długotrwałe przełamanie poziomu wsparcia 1800 USD otworzyłoby drogę do poziomu  1726 USD, gdzie cena po raz ostatni była w październiku 2021 roku – podsumowano.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda datawalk | notowania wp | wirtualna polska kurs | alior gpw | sp500 indeks | funt | kurs franka kantor |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here