Naga MarketsCena złota odbiła się dzisiaj od wzrostowej linii trendu, która to linia respektowana jest od połowy grudnia 2015 roku. Odbicie na ten moment nie jest specjalnie dynamiczne, a wspomniana linia trendu testowana była aż przez 4 ostatnie dni.

Sytuacja techniczna złota pogarsza się i jest już czas najwyższy, żeby popyt wziął się do roboty. Ponieważ przełamanie tej linii trendu będzie oznaczało szybkie przełamanie wsparcia na poziomie 1300$. Taki scenariusz niesie ze sobą bardzo negatywne konsekwencje bo może doprowadzić do nowej fali spadkowej.

Przed popytem nie lada zadanie: jeżeli nawet obecne odbicie nabierze tempa to najbliższym istotnym poziomem jest rejon 1355$, gdzie znajduje się górne ograniczenie kanału spadkowego, wewnątrz którego od ponad 2,5 miesiąca porusza się cena złota. W dalszym ciągu wykres złota wygląda dość technicznie prowzrostowo. Na interwale D1 widać, że ostatnie spadki utworzyły flagę w trendzie wzrostowym. Jest to formacja kontynuacji trendu, czyli wyjście z niej powinno nastąpić górą. A zatem pomimo zagrożeń ruch wzrostowy jest obecnie głównym scenariuszem dla złota, ale ewentualne przełamanie wsparcia na poziomie 1300$ diametralnie tą sytuację zmieni.

Wykres XAUUSD dla interwału H4.
Wykres XAUUSD dla interwału H4.

DOŁĄCZ DO WEBINARU


Wykres XAUUSD dla interwału D1.
Wykres XAUUSD dla interwału D1.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here