Naga MarketsZłoto nieco ponad kluczowym wsparciem. Czy uda się utrzymać ten poziom?Cena złota w czwartek rano ponownie zmagała się ze wsparciem w zakresie 1850 – 1860 dol., czyli okolicach, które powstrzymały gwałtowny spadek notowań kruszcu w poniedziałek po pojawieniu się informacji o progresie prac nad szczepionką na koronawirusa.

  • Cena złota spadła o niemal 4,6% w poniedziałek po informacji od Pfizer Inc.
  • Euforia na rynkach spowodowała odpływ kapitału do bardziej ryzykownych grup aktywów
  • Od początku roku cena kruszcu wzrosła o prawie 23%

Złoto nieco powyżej 1860 dol. za uncję

Cena za złoto spot w porannych czwartkowych notowaniach odbija nieznacznie w górę do 1869,59 dol. za uncję wraz z powolnym powrotem znaczenia rynkowego sentymentu związanego z trudna sytuacją gospodarczą związaną z rozwojem pandemii koronawirusa.

Złoto nieco ponad kluczowym wsparciem. Czy uda się utrzymać ten poziom?
Notowania ceny złota spot. Źródło: tradingview.com

Inwestorzy starają się wyważyć zarówno pozytywne informacje związane z progresem prac nad szczepionką ogłoszone przez Pfizer Inc. w poniedziałek oraz te negatywne dotyczące gospodarczych konsekwencji lockdownów wprowadzanych w wielu rozwiniętych państwach.

Eksperci twierdzą, że zanim gotowy środek chroniący przed COVID-19 będzie mógł być szeroko zastosowany, minie jeszcze sporo czasu.

Choć wieści dotyczące rozwoju prac nad szczepionką zmieniły układ sił na rynku złota i podejście długoterminowe inwestorów, to w krótkim terminie prawdopodobnie niedługo nastąpi powrót do wiodącego przez ostatnie trzy miesiące tematu pakietu stymulacji fiskalnej w Stanach Zjednoczonych. Lider Republikanów w Senacie, Mitch McConnell zaznaczył, że pakiet musi zostać zaakceptowany przed końcem tego roku.

Na ten moment, Demokraci nadal upierają się przy kwocie 2,2 bln dol., podczas gdy Republikanie chcą zaoferować o około 300 mld dol. mniej.

Plus500

– Spodziewam się, że to co ciążyło na nas przez ostatnie miesiące, nadal nas powstrzymuje. Nie sądzę, żeby w obecnej sytuacji potrzebny był wielo-bilionowy pakiet stymulacji fiskalnej. Zatem uważam, że powinien on przyjąć formę skierowaną bezpośrednio w sedno problemu. – stwierdził senator Republikanów sugerując zmianę formy pakietu na mniejsze transze.

Istotne są także zapowiedzi spodziewanych decyzji ze strony banków centralnych. Rezerwa Federalna oraz Europejski Bank Centralny wyraziły gotowość do działania, jeśli sytuacja będzie tego wymagać. Szefowa EBC, Christine Lagarde w środę zapowiedziała możliwość zastosowania dalszej monetarnej pomocy, jeśli pandemia będzie nasilać się w Europie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here