Naga MarketsZłoto nie pokonało oporu na 1900 dol. Debata Trump-Biden pełna chaosuCena złota spot w środę rano odbiła od oporu na 1900 dol. i spadła do okolic 1885 dol. sprowadzona umocnieniem dolara. Zmiana rynkowych sentymentów częściowo wywołana została zamieszaniem jakie ujrzeli widzowie debaty prezydenckiej między Donaldem Trumpem a Joe Bidenem przed swoimi telewizorami.

  • Od początku roku cena złota spot zyskała ponad 24%
  • Cena za uncję kruszcu wyznaczyła w połowie sierpnia maksimum wszechczasów na 2075 dol., jednak od tamtego czasu kurs załamał się o 9,1%
  • Pandemia COVID-19 nie zwalnia tempa, a jej dalszy rozwój może wywołać zwyżkę kursu. Łączna liczba przypadków choroby zbliża się do 34 mln

Złoto odbija od 1900 dol. za uncję

Cena złota spot we środę rano spada o 0,62% do 1885,75 dol. za uncję tracąc część wtorkowej zwyżki, która wyprowadziła kurs kruszcu do oporu na 1900 dol.

Złoto nie pokonało oporu na 1900 dol. Debata Trump-Biden pełna chaosu
Notowania ceny złota spot. Źródło: tradingview.com

Ten poziom okazał się murem, którego notowania złota nie przebiły także we wczesny środowy poranek, a do zatrzymania wzrostu przyczyniło się między innymi zatrzymanie deprecjacji USD.

Indeks dolara w środę po poniedziałkowym i wtorkowym załamaniu, które sprowadziło kurs DXY do okolic 93,80 pkt., we środę dobija do granicy 94 pkt. zyskując skromne 0,11%.

Złoto nie pokonało oporu na 1900 dol. Debata Trump-Biden pełna chaosu
Notowania indeksu dolara. Źródło: tradingview.com
Plus500

Zobacz również: Bitcoin z mniejszą zmiennością niż akcje Tesli! Czy nastąpi duży ruch BTC?

Trump vs Biden

Debata prezydencka między Trumpem a Bidenem, która odbyła się w powszechnie uznawanym za kluczowy co do wyników wyborów stanie Ohio, okazała się wielkim chaosem. Dwaj polityczni giganci notorycznie przerywali sobie i obrzucali oskarżeniami o nieudolność i przekręty.

Wśród tematów debaty były między innymi COVID-19, służba zdrowia oraz ogółem gospodarka. Jednak dostało się również dzieciom obu z kandydatów: zarówno Trump oraz Biden nie szczędzili sobie zarzutów i posądzeń skierowanych w stronę swojego potomstwa.

W takim wirze politycznych oskarżeń ciężko było wyłapać konkretne postulaty, zatem rynki nie zareagowały zbyt gwałtownie na polityczne skutki debaty.

– Inwestorzy kupili złoto, żeby zabezpieczyć się przed rynkowym ryzykiem przed debatą prezydencką. Teraz, gdy ona odbyła się bez incydentów, ten hedging zostaje zakończony – zauważył Jeffrey Halley, analityk rynkowy w OANDA.

– Zyski dolara po debacie zatrzymały kurs złota przed próbą przebicia psychologicznego oporu na 1900 dol. – zaznaczył analityk rynkowy w FXTM, Han Tan.

Złoto jest jednym z najczęściej wybieranych aktywów typu “safe haven”, zatem nie jest zaskoczeniem, że w przypadku eliminacji jednego z makroekonomicznych ryzyk, mamy do czynienia z niewielką jego obniżką.

– Złoto weszło w fazę tymczasowej konsolidacji, ale może okazać się to jedynie krótkoterminową korektą w długoterminowym trendzie wzrostowym, jako że zmierzamy w kierunku drugiego pakietu stymulacji fiskalnej w USA – stwierdziła analityk rynkowa w DailyFX, Margaret Yang.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here