Naga MarketsNotowania złota w trakcie piątkowej sesji testowały poziomy w okolicach 1360 dolarów za uncję, co jest najwyższym pułapem cenowym od kwietnia 2018 roku, czyli od 14 miesięcy. Co prawda sesja kończyła się ostatecznie pod ceną otwarcia i cenny kruszec rysował bardzo długi dolny knot, jednak XAU/USD nadal posiada sporo miejsca do korekty spadkowej nad psychologicznym poziomem 1300 dolarów.


Złoto korzysta z historycznej strefy wsparcia

Notowania złota w czerwcu odrzucały dołki nad 1320 dolarów za uncję, na wysokości poziomów, który pełnił rolę  oporu w maju w 2018 roku oraz na początku roku bieżącego. Dodatkowo strefa pokrywa się z poziomem 78,6% zniesienia trendu spadkowego widocznego w długim terminie:

Notowania złota na wykresie dziennym

Chociaż piątkowa świeca doji na wykresie złota jest jasnym odrzuceniem nowych maksimów i sygnałem sprzedażowym – co widać już na poniedziałkowej deprecjacji – to złoto ma przed sobą nie tylko wspomniane wsparcie, ale również psychologiczną barierę 1300 dolarów za uncję.

Więcej na temat sytuacji na rynku złota, kakao oraz o stanie zasiewów surowcowych w Stanach Zjednoczonych w poniedziałkowym programie Surowcowe.info, prowadzonym przez Bogusza Kasowskiego.

7% w miesiąc. Najsilniejsze wzrosty złota w tym roku

Od lokalnych minimów testowanych 20 maja, do zeszłotygodniowych maksimów, cena złota zyskiwał około 7%, czyli najwięcej na przestrzeni bieżącego roku. Złoto korzystała na wiosnę ze wsparcia w okolicach 1270 dolarów za uncję, które po akumulacji ceny przez 7 kolejnych tygodni, w końcu pozwoliło na silniejsze odbicie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here