Naga MarketsCena złota nawet po 2200 dolarów do końca przyszłego roku. XAU/USD "naturalną alternatywą"Nowojorska firma inwestycyjna SkyBridge Capital niedawno zwiększyła swoją ekspozycję na złocie. Starszy zarządzający portfelem w SkyBridge uważa, że cena złota kontynuuje rajd wzrostowy na fali “masowego osłabienia waluty”, zwłaszcza amerykańskiej oraz oczekiwań w stosunku do dalszych bodźców. Tymczasem, notowania XAU/USD wracają ponad poziom 1940 dolarów za uncję.

  • Złot stanowi naturalną alternatywę 
  • SkyBridge szacuje, że cena złota do końca przyszłego roku wzrośnie do 2100-2100 dolarów za uncję
  • Notowania XAU/USD spadły wczoraj o ponad 3,6 proc.

Złoto lepsze niż euro, juan czy waluty rynków wschodzących

– Kiedy myślisz o deprecjacji waluty, pojawia się pytanie, wobec czego dolar się osłabi, a kiedy rozejrzysz się po całym świecie, trudno być podekscytowanym alternatywnymi walutami [euro, juan, waluty rynków wschodzących]. Zatem złoto jest oczywiście naturalną walutą alternatywną – powiedział Troy Gayeski, starszy zarządzający portfelem.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

– Złoto jest dość bogate w porównaniu z ropą lub innymi realnymi towarami, ale nie zyskało na wartości prawie tak samo jak wzrost podaży pieniądza od poprzedniego szczytu we wrześniu 2011 r. Nie zdziwiłbym się, gdyby do końca przyszłego roku był to przedział od 2100 do 2200 dolarów za uncję – powiedział Gayeski.

Z kolei podczas wywiadu dla telewizji CNBC Frank Holmes, prezes U.S. Global Investors, stwierdził, że cena złota może z łatwością osiągnąć poziom 4000 dolarów za uncję. Holmes twierdzi, że decydenci grupy G20 „działają jak kartel” i dodrukowują biliony dolarów.

– Nie widzieliśmy tego poziomu, na którym banki centralne drukują pieniądze z zerową stopą procentową. Przy zerowych stopach procentowych, złoto staje się bardzo, bardzo atrakcyjną klasą aktywów. – powiedział Holmes.

Cena złota zaliczyła spadek o ponad 3,6 proc.

Notowania złota spadły wczoraj o 3,61 proc. W ramach tej wyprzedaży zniesione zostały zyski z dwóch pierwszych sesji obecnego tygodnia.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.
Notowania złota XAU/USD – wykres dzienny

Dziś XAU/USD utrzymuje się w zakresie środowego handlu i widać próbę odbicia. Kluczowe wsparcie znajdziemy tu w okolicach okrągłego poziomu 1900 dolarów za uncję. Opór natomiast stanowi strefa w pobliżu 2070 dol./oz.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here