Naga MarketsZłoto najtańsze od 8 miesięcy! Czy to początek głębszej korekty?Cena złota spot w poniedziałek rano odbija w górę o ponad 1% odzyskując część strat, po tym jak w piątek runęła do nowych 8-miesięcznych minimów w okolicach 1720 dol. za uncję. Wsparciem dla notowań kruszcu było osłabienie dolara w obliczu przepchnięcia pakietu stymulacji fiskalnej przez Kongres Stanów Zjednoczonych.

  • Zatwierdzenie programu stymulacyjnego to spełnienie pierwszej wyborczej obietnicy Bidena.
  • Z drugiej strony, zapowiedzi pakietu pojawiły się już ponad 7 miesięcy temu, gdy rządzili Republikanie
  • Wielomiesięczne spory o program spowodowało wliczenie go w ceny – reakcja rynku metali szlachetnych na taką sumę jest dość niewiela

Kurs złota od początku roku w dół o ponad 7%

Cena złota spot w poniedziałek rano wzrasta o 1,25% do 1756 dol. za uncję, tym samym odreagowując piątkową przecenę, która sprowadziła kurs kruszcu w dół o ponad 2% do 1717,27 dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tak tanie złoto nie było od połowy czerwca 2020 roku, czyli od niemal 9 miesięcy. Łącznie od szczytu z sierpnia, gdy złoto wyznaczyło swoje maksima wszechczasów, jego cena spadła o ponad 15%.

Złoto najtańsze od 8 miesięcy! Czy to początek głębszej korekty?
Notowania ceny złota spot. Źródło: tradingview.com

Warto zwrócić uwagę na olbrzymi wolumen transakcji, który był obserwowany w ostatnich dwóch sesjach lutego. Tak wielu transakcji dziennie nie zawierano od połowy sierpnia, czyli od czasu zejścia notowań z rekordowych szczytów.

Wysoki wolumen i silna przecena wskazują na słabość byków na rynku złota i mogą być postrzegane jako wskaźniki możliwości kontynuacji średnioterminowego trendu spadkowego. Nawet spodziewane od wielu miesięcy wdrożenie pakietu stymulacji fiskalnej w USA, który został oficjalnie zatwierdzony w sobotę, nie wywołało istotnego ruchu złota do góry.

Zobacz również: Kurs funta ze spadkową prognozą na 2021 zdaniem Bank of America

Poniedziałkowy wzrost jest niską rekompensatą za wielomiesięczną korektę. Notowania metali szlachetnych są pod dodatkową presją ze względu na rosnącą rentowność 10-letnich obligacji skarbowych, która w poniedziałek wynosi 1,4%. Jeszcze na początku roku wynosiła ona zaledwie 0,92%.

W obecnej sytuacji, możliwe jest jednak krótkoterminowe odbicie notowań złota w kierunku 1800 dol. Jeśli poniedziałkowa sesja zakończy się powyżej 1765 dol., może to zapewnić wsparcie do sprawdzenia poziomów powyżej 1780 dol. w tym tygodniu, aczkolwiek raczej powinniśmy spodziewać się ponownego retestu okolic 1720 dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartosc dolara | jsw analiza | bitcoin kurs wykres | notowania pkn orlen | eur usd kurs | euro kurs online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here