Naga Markets

sztabki złotra i srebraZłoto (XAU/USD) jest najtańsze od 30 miesięcy w obliczu kolejnej jastrzębiej podwyżki stóp przez Rezerwę Federalną. Ekonomiści Commerzbanku oczekują, że kurs XAU/USD pozostanie pod znaczną presją sprzedających. Podkreślają, że żółty metal ma niewiele do zaoferowania jako nieoprocentowana inwestycja. Z kolei ekonomiści z Credit Suisse spodziewają się, że metal szlachetny spadnie w kierunku wsparcia 15,56 USD.

Prognoza ceny złota: XAU/USD, aby mieć trudności z osiągnięciem trwałych zysków – Commerzbank

W obliczu szybko rosnących stóp procentowych złoto ma niewiele do zaoferowania jako nieoprocentowana inwestycja, zwłaszcza że silny dolar amerykański dodatkowo obciąża jego cenę. Dlatego wielu inwestorów ETF nadal wycofuje swoje udziały – napisano w raporcie.W ocenie strategów w przyszłym tygodniu możemy zobaczyć niewielkie odbicie cen żółtego metalu, jednak w ich ocenie nie należy się jednak spodziewać trwałego zwrotu, dopóki nie nastąpi koniec podwyżek stóp procentowych na świecie.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Kurs XAUUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Analiza cen srebra: XAG/USD spadnie w kierunku wsparcia 15,56 USD – Credit Suisse

Srebro (XAG/USD) konsoliduje poniżej poziomu 20 USD. Ekonomiści z Credit Suisse spodziewają się, że metal szlachetny spadnie w kierunku wsparcia 15,56 USD.

Srebro wzrosło z powrotem powyżej kluczowego wsparcia zniesienia 61,8% całego wzrostu w sezonie 2020/21 na poziomie 18,65/15 USD, jednak nadal konsoliduje poniżej lokalnego szczytu 21,39 USD i dlatego oczekujemy dalszego spadku w kierunku wsparcia 15,56 USD z perspektywy analizy technicznej – wskazano w raporcie.

W raporcie podkreślono, że trwałe przebicie poziomu 21,39 USD jest kluczowe, aby zneutralizować aktualną presję sprzedających, co jednak nie jest podstawowym scenariuszem strategów z Credit Suisse.

XTB
Kurs XAGUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs XAGUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs Ripple (XRP) wystrzelił i zyskuje 40%! Kryptowaluty odbijają, mimo decyzji Fed
Następny artykułChiny odpowiadają za 84% zgłoszeń patentowych związanych z blockchainem
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

1 KOMENTARZ

  1. Do II kwartału 2023 zapasy srebra potężnie się skurczą, cena światowa poniżej kosztów wydobycia w 2022 roku w Polsce oraz Meksyku nie mówiąc o gospodarkach rozwiniętych… taka cena utrzymuje się od wielu tygodni co wygasiło już dużą część podaży, powrót do podaży na wyższym poziomie będzie ciężki i długotrwały, na początku września to był sufit a raczej podłoga w piwnicy jeśli chodzi o cenę srebra w dolarze, silny dolar wygasi do zera podaż surowca i metalu szlachetnego w USA czyli odpada spory producent, zostaje Polska i Meksyk przy dużej presji cenowej oraz płacowej podaż będzie spadać, możliwa też interwencja w celu ograniczenia produkcji i eksportu tak ważnego surowca dla motoryzacji oraz energetyce odnawialnej w celu pozyskania jak największych zapasów na potrzeby własne oraz przemysłu krajowego. Opłaca się inwestować w srebro które bez względu na presję silnego dolara już osiągnęło poziomy nie do przeskoczenia na zasadzie owczego pędu i spekulacji niczym w cyrku, twarde realia, twarda gospodarka i twarde interesy zderzą się prędzej czy później z zaniżoną wyceną metalu im później tym bardziej ceny poszybują. Chociaż nie spodziewałbym się korekty powyżej 22 dolara w początkach października. Pytanie brzmi raczej kiedy nastąpi radykalny skok, to jest chyba zagadnienie bardziej z psychologi czy zagadnienie medialne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here